67 yıldır banyo yapmayan adam doktorları şaşırttı
Haber
20 Ocak 2022 - Perşembe 16:19 Bu haber 989 kez okundu
 
67 yıldır banyo yapmayan adam doktorları şaşırttı
İran’da 67 yıldır banyo yapmayan, yoldaki ölü hayvanlarla beslenen ve su birikintilerinden su içen adamın sağlıklı olması doktorları şaşkına çevirdi.
Diyarbakır Haberi
67 yıldır banyo yapmayan adam doktorları şaşırttı

İran, 67 yıldır hiç yıkanmayan, yol kenarındaki hayvan ölüleriyle beslenip su birikintilerinden su içen, hayvan gübresiyle dolu bir pipo tüttüren ve sağlıklı olan 87 yaşındaki ‘Hacı Amca’yı konuşuyor. Daily Mirror’ın İran medyasından aktardığı haberlere göre, Amou Jaji (Hacı Amca), ‘kötü şans getireceğine ve öleceğine’ inandığı için banyo yapmayı 20 yaşında bıraktı.

Hacı Amca’nın beslenme rutini, yol kenarında ölü bulduğu kirpi ve tavşanlardan oluşuyor. Hacı Amca sokaktaki su birikintilerinden su içiyor. Hayvan gübresi doldurduğu piposunu tüttürmenin ise en sevdiği vakit geçirme yöntemlerinden biri olduğunu söylüyor.

Yaşam biçimi nedeniyle giderek izole olan, yaşadığı Dejgah köyünün sakinlerinin onun için inşa ettiği küçük barakada yaşayan 87 yaşındaki adamın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İran medyasındaki haberlere göre, kısa süre önce köye gidip bazı tetkikler yapan araştırmacılar, Hacı Amca’nın şaşırtıcı derecede sağlıklı olduğunu, hijyen sorununa rağmen herhangi bir hastalığının veya parazitin görülmediğini tespit etti. Dr. Golamrıza Molavi, 87 yaşındaki adamın bağışıklık sisteminin yıllar içinde son derece kuvvetli hale gelmesi sayesinde sağlıklı kalmış olabileceğini söyledi. Hacı Amca’nın, geçmişte maruz kaldığı bazı travmalar sonucunda hayatını yalnız geçirdiği belirtildi.

Kaynak: (YeniGün ) - Yenigün Gazetesi Editör: Azad YILMAZ
Etiketler: 67, yıldır, banyo, yapmayan, adam, doktorları, şaşırttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı