Mehmethan AKAN Seçim arifesinde neye inanıyorum... UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Yazı Detayı
10 Şubat 2014 - Pazartesi 17:02 Bu yazı 19796 kez okundu
 
Seçim arifesinde neye inanıyorum...
Mehmethan AKAN
makan@hotmail.com
 
 

Doğrusu Silvan’ın tarihçesine baktığımızda veya en yakın, çocukluk yıllarımız da ki zamanı düşündüğümüzde, insanın içini  bir hüzün kaplamaktadır. Güneydoğunun kültür, ilim ve irfan merkezi olan Silvan’ın bu günkü köyleşmiş hali ve hak etmediği konuma sürüklenişi, yıllardır bir otoban merkezi gibi seyahat firmalarına hizmet verirken,bu gün tali bir yola dönüşmesi hiç bir üretim kaynağının olmaması ve işsizliğin diz boyu olması gerçekten insanı üzmektedir.

Gerçi geçmişi irdeleyip eleştirmek sorunları çözmez. Ancak; bundan sonra bu kadim şehrin seçilenleri ne yapacak, hangi projeleri hayata geçirecek, seçim çalışmalarında hangi konuları işleyecek seçildikten sonra koltuğunu hangi donanımla ve hizmetle dolduracak bunun projelerini halk toplantılarında hemşerilerine anlatması gerektiğine inanıyorum..

Bende bir Silvanlı olarak Belediye başkanlığına seçeceğimiz kişilerin Yerel yönetim işleyişini ve yerelde hakka ve halka hizmetin nasıl olacağı hususlarında bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyorum.   

Bir başkan adayının seçim süresinde yaptığı ziyaretlerde ve konuşmalarda çirkin bir üslup kullanmaması ve başkalarını suçlamadan Barışı, Kardeşliği, paylaşımı konuşmalı ve demokratik koşulların vazgeçilmez haklılığını ifade edebilmelidir.

Belediye Başkan adayı seçilsin seçilmesin, seçilecekmiş gibi söyleyeceği vaatleri yerine getireceğini unutmamalı, seçilmeyecekmiş gibi de boş söylemlerde bulunmamalıdır. İlçedeki tüm siyasi partilere ve halka eşit mesafede olmalıdır.  

Bir başkan adayı herhangi bir siyasi partiden seçildikten sonra, projelerini hayata geçirmeli, çehresi solmuş ilçemizin çehresini değiştirmek için bütün gücü ile çalışmalı, profesyonel olup yakınlarını işine bulaştırmamalı ve halka mal olmuş bir irade yaratmalıdır.

Son olarak bölgemizde siyasi partiler arasında yaşanan gerginlikler ve çekememezliklerin bir an önce sona ermesi ve yarın , öbür gün seçimlerden sonra tekrar birbirimizin yüzüne bakamayacağımız şeylerin olmaması adına metin hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum.

Herkesin dostça ve kardeşçe birbirini selamladığı ve kucaklaştığı bir yaşam dileğiyle...

 

                                                                                                                      Sağlıcakla kalın.

 

 

 

 

 

 

     

 
Etiketler: Seçim, arifesinde, neye, inanıyorum
Yorumlar
Haber Yazılımı