Uzman Psikolog Kudret DİNAR POSİTİF ENERJİYİ KENDİNDE DAİMA KORUMASI GEREKLİ.
Yazı Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 12:12 Bu yazı 1339 kez okundu
 
POSİTİF ENERJİYİ KENDİNDE DAİMA KORUMASI GEREKLİ.
Uzman Psikolog Kudret DİNAR
kdgg833@gmail.com
 
 

Yalnız bırakılmış çocuklar; Kalabalık ve aile içinde yetişmiş olabilirler ama o kalabalıklar içinde düşünce yalnızlığı olmuştur. GERÇEK YANLIZLIK BUDUR. RUHSAL YANLIZLIKTIR. Bu sadece çocukluk yaşlarda veya çocukluk dönemlerinde değil. Yetişkinlik dönemlerinde de bu ruhsal yalnızlıklar karşımıza çıkıyor. ÇOĞUNLUKLA toplumun psikolojik ve bencillik durumlarından kaynaklanıyor.

Tabi ki burada ailenin ve çocuğun ortamındaki toplumun tutumunda çocukluk yaşlarda etki yapıyor.  Ergenlik sonrası yaşlarda bu tutumu olumlu haller alırsa bireyin hayatında, hayatı daha düzenli hale gelebiliyor ama travmatik kalıntılar olabiliyor.

Bu kaçınılmaz oluyor.

Bunlar genel olarak kişilikte değişiklikler, kişilik bozuklukları, ailenin çocukluk ve ergenlik dönemlerinde direttiği aile BASKILARI, ailevi fiziksel ve psikolojik şiddetler, vs...

Bu da psikolojik rahatsızlıklara yol açıyor. Bunların tedavisi elbette var ama karşıdaki psikiyatrinin veya psikolojik danışmanın da doğru şekilde ve bireye doğru tanı ile ilerlemesi önem sağlar. Danışanın da KESİNLİKLE terapiye olumlu bakması, güç göstermesi ve POSİTİF ENERJİYİ KENDİNDE DAİMA KORUMASI GEREKLİ.

 

Hem ruhsal, hem fiziksel sağlıklı doğal günler dilerim.

E - postama sorularınızı iletebilirsiniz efendim.  

Yazar/Uzm psikolog Kudret Dinar

 
Etiketler: POSİTİF, ENERJİYİ, KENDİNDE, DAİMA, KORUMASI, GEREKLİ., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı