Yenişehir Ziraat Odası Başkanı: DEDAŞ ve gübre fabrikaları kamulaştırılsın UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 15:15
 
Yenişehir Ziraat Odası Başkanı: DEDAŞ ve gübre fabrikaları kamulaştırılsın
Çiftçilerin yaşadı sorunlara dikkat çeken Diyarbakır merkez Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu hükümete çağrıda bulunarak, DEDAŞ ve gübre fabrikalarının kamulaştırılmasını istedi.
Diyarbakır Haberi
Yenişehir Ziraat Odası Başkanı: DEDAŞ ve gübre fabrikaları kamulaştırılsın

Tigris Gazetesinin haberine göre, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu, DEDAŞ’ın bölge illerinde sürekli kesintiye gittiğini söyledi. İskenderoğlu, “DEDAŞ bölge çiftçisini mağdur etmeye devam ediyor. DEDAŞ, Mardin ve Şanlıurfa’da günde 4 saat kesintiye gidiyor. Diyarbakır ve Batman’daki kesintiler günde iki saati buluyor. Çiftçilerin ciddi bir tepkisi var. Kimin ne kadar elektrik kullandığı belli değil. Bu şirketi ne denetleyen ne de kontrol eden var” dedi.

Devlet ithalat silahını kullanmaktan vazgeçsin

Devlet çitçiyi kaderi ile baş başa bıraktı

DEDAŞ ve gübre fabrikalarının kamulaştırılmasını isteyen İskenderoğlu, “Bu kurumlar Devletin bünyesine geçmeli ve çiftçinin hizmetine sunulmalı. Bu gidişle seneye kimse ürün ekemeyecek. Bildiğiniz gibi mercimek ile nohut gübre istemeyen ürünler. Herkes buna yönelecek. Ürün planlaması yok. Gübrenin tonu 6 bin 600 TL. Çiftçi bu halde nasıl ürün eksin. Devlet çiftçiyi kaderi ile baş başa bırakmamalı. Siyasi olarak konuşmuyorum. Çiftçi ve üretici kendi arazisinde neredeyse kiracı konumuna düşecek. Biz bunları söylemeyelim mi?. Çiftçinin derdini söylemeyelim mi?.  Bu olacak iş değil” tepkisinde bulundu.

 
Kaynak: (TİGRİS) - TİGRİS HABER Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Yenişehir, Ziraat, Odası, Başkanı:, DEDAŞ, ve, gübre, fabrikaları, kamulaştırılsın,
Yorumlar
Haber Yazılımı