Vali Karaloğlu’ndan 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
4 MEVSİM FOTOĞRAF YARIŞMASI"
4 MEVSİM FOTOĞRAF YARIŞMASI"
Haber
19 Ekim 2021 - Salı 09:53 Bu haber 601 kez okundu
 
Vali Karaloğlu’ndan 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı
Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 19 Ekim Muhtarlar günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.
Diyarbakır Haberi
Vali Karaloğlu’ndan 19 Ekim Muhtarlar Günü Mesajı

Muhtarlık kurumunun demokrasinin en küçük mihenk taşı olmakla birlikte, milletin sesini ve vicdanını temsil ettiğini ifade eden Vali Karaloğlu, “Ülkemizin en ücra köşesinden en merkezi noktasına kadar her mahallede halkımıza temas eden muhtarlarımız devletimizin gören gözü, halka uzan elidir.

Çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanması adına çok önemli bir vazifeyi yerine getiren muhtarlarımız için vazifelerini hakkıyla ve işlevsel yapabilmeleri adına son dönemde birçok imkân sunulmuştur. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, gösterdiği teveccühle devlet-millet bütünleşmesini sağlamak üzere, muhtarlarımıza tüm kapıları açmıştır” dedi.

Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da, Cumhurbaşkanının tensipleri doğrultusunda başta Valilik olmak üzere Büyükşehir Belediyemiz ve tüm kamu kuruluşları bünyesinde Diyarbakır’da görev yapan 1048 muhtarla işbirliği yaptıklarını belirterek, “Onların vatandaşımıza en güzel ve en faydalı şekilde hizmet üretmeleri için her zaman destekçileri oluyoruz.

Birlik ve beraberlik içerisinde eğitimden sağlığa, altyapıdan güvenliğe, kültürden sanata, spora kadar her alanda şehrimize hizmet ediyoruz. 12 bin yıldır insanların kardeşçe yaşadığı, hoşgörünün, kadirşinaslığın, birlik ve beraberliğin timsali olan Diyarbakır’ımızda, hemşerilerimizin yaşam kalitesini arttırmak, aziz şehrimizin tarihi ve kültürel mirasına ışık tutarak hak ettiği değere kavuşturmak adına tüm muhtarlarımızla el ele, gönül gönüle vererek çok daha başarılı işlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Bu duygularla, görevini aşkla yaparak vatanına, milletine en güzel şekilde hizmet eden bütün muhtarlarımıza onurlu görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diliyor, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Karaloğlu, muhtarlarla bir araya geldi

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Vali, Karaloğlu’ndan, 19, Ekim, Muhtarlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı