Vakalar Artıyor, Tehdit Büyüyor
Haber
09 Ağustos 2020 - Pazar 14:19 Bu haber 9398 kez okundu
 
Vakalar Artıyor, Tehdit Büyüyor
Son olarak 3 binanın karantinaya alındığı ilçede, normalleşme süreci öncesi dahil olmak üzere yapılan 3 bin testten 900’unun pozitif çıktığı ve bugüne kadar 10’un üzerinde kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.
Silvan Haberi
Vakalar Artıyor, Tehdit Büyüyor

Haber İhsan Yılmaz

SİLVAN - Yeni tip koronavirüs (Covid-19), Salgın vakalarında artış yaşanan yerlerden biri olan Silvan İlçemizde, günlük 100 test yapılırken, son bir ayda 900 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

 

Silvan'da 3 bina ise karantinaya alındı. Koronavirüs (Kovid-19) salgını vakalarında artış yaşanan ilçelerden biri olan Silvan'da son 1 ayda 900 kişinin testi pozitif çıkarken, 15 kişi Dr. Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına bulunuyor. Silvan’daki Güven 2, Güven 3 ile İkiz Kule'nin A blok binaları karantina altına alındı.

 

VAKA VAR SIRANIZI BEKLEYİN

 

Silvan İlçesi’nde yapılan bir nişan törenine katılan 15 kişinin testi pozitif çıkarken, Mecit Mahallesi’nde ikamet eden Besna Parlak (41) koronavirüs şüphesi ile gittiği Silvan Devlet Hastanesi’nde testi pozitif çıktı. Silvan Devlet Hastanesi’ni arayıp ambulans talebinde bulunan Parlak, hastanenin, “Sırada 20 vaka var. Sıranızı bekleyin” yanıtı ile karşılaştı.

 

3 BİN TEST YAPILDI

 

1 Temmuz normalleşme sürecinin başlamasının ardından Silvan İlçesi’nde vakalar artarken, virüs tehditti de büyüyor. Silvan ilçesinde “normalleşme” süreci öncesi olmak üzere toplam 3 bin test yapıldı ve bunlardan 900’ü pozitif çıktı. Salgın süreci boyunca yaşamını yitirenlerin sayısının ise 10’ü aştığı belirtiliyor. Yine, kamuoyundaki tepkiler üzerine son haftalarda ilçedeki test sayısı da yükseltildi. İlçede şu an ortalama 100 test yapılıyor. Söz konusu testlerden 60’a yakının pozitif çıktığı ifade ediliyor.

 

TEDBİRLER ALINMIYOR

 

Düğün, taziye ve nişan törenlerinde hiç bir tedbir alınmadığı belirtilen Silvan İlçesi’nde sağlık örgütleri temsilcileri, okulların açılacağı tarihe kadar salgının kontrol altına alınmaması durumunda daha vahim bir tablo ile karşı karşıya kalınabileceği uyarısında bulundu. Silvan İlçesi’nde vakaların artmasının ardından Merkez Mahalle ve Kırsal mahalle muhtarları sık sık vatandaşları uyararak sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulunuyor.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Vakalar, Artıyor,, Tehdit, Büyüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı