USTALAR DİPLOMALARINI VE USTALIK BELGELERİNİ İŞ YERLERİNDE ALDI UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 18:09
 
USTALAR DİPLOMALARINI VE USTALIK BELGELERİNİ İŞ YERLERİNDE ALDI
Silvan ilçe Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Halil Biçici, 2020 -2021 Eğitim öğretim yılında mezun olan öğrencilerimizin Ustalık belgeleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diplomalarını iş yerlerine götürerek öğrencilere verdi.
Silvan Haberi
USTALAR DİPLOMALARINI VE USTALIK BELGELERİNİ İŞ YERLERİNDE ALDI

Haber: İhsan YILMAZ/Silvan

Silvan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürüğü tarafından 64 kursiyere ve öğrenciye, Ustalık belgeleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diplomalarını iş yerlerine götürerek öğrencilere teslim etti.

Okul Müdürü İbrahim Halil Biçici, "3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'nun yayımlandığı 19 Haziran 1986'dan bu yana öğrencilerimiz Mesleki Eğitimde kalfalık, ustalık ve usta öğretici belgeleri alıyorlardı. Bakanlığımızın mesleki eğitimi güçlendirmek amacıyla yaptığı düzenlemelerden biri de mesleki eğitim merkezi mezunlarının lise diploması alabilmeleri için esnek yapının kurulması oldu. Mesleki eğitim merkezlerinde, önceki yıllarda kalfalık ve ustalık belgesi almış olanların da fark derslerini tamamlayıp "Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması" alabilmeleri için 2020-2021 eğitim öğretim yılında MEB tarafından telafi eğitimi programı başlatıldı. Türkiye tarihinde bir ilk olan ve Bu programlara başvuru yapan 64 öğrencimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi. Bütün dünya da yaşanan pandemi sürecinin ülkemizde de esnaflara olumsuz etki yarattı. İşletmelerde işlerin aksamaması  , esnaflarımızın zaman kaybına uğramaması için, mezun olan öğrencilerimizin diplomalarını ve ustalık belgelerini iş yerlerine götürme kararı aldık. Mezun öğrencilerimize ileriki hayatlarında başarılar diliyoruz dedi. Ayrıca yapılan ziyaretlerde Mesleki Eğitimin tanıtımının da yapıldı. İlçemizde kayıt dışı çalışan tek kişi kalmayacak inşallah, bunu başaran çok çalışacağız dedi . Herkesi okulumuza bekliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: USTALAR, DİPLOMALARINI, VE, USTALIK, BELGELERİNİ, İŞ, YERLERİNDE, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı