Türkiye Şehit Aileleri ve gaziler Vakfı Silvan Şubesi Açıldı UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
01 Haziran 2021 - Salı 10:18
 
Türkiye Şehit Aileleri ve gaziler Vakfı Silvan Şubesi Açıldı
Silvan Kaymakamı ev Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı Silvan Şubesi'nin açılış programına katıldı.
Silvan Haberi
Türkiye Şehit Aileleri ve gaziler Vakfı Silvan Şubesi Açıldı

Haber: Muhammet Romedi YILMAZ/Silvan

Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı Silvan Şubesi'nin açılış programına Silvan Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, Silvan Cumhuriyet Savcısı Serkan Akbaş, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Fatih Yılmaz, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Adalet Gökcan, Emniyet Müdürü Sezai Bulanık, AK Parti Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Suna Kepolu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Nedim Kılıçaslan,  Türkiye  Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı Bölge Koordinatörü Ferhat Tüzün Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“Devletimizle birlikte geleceğe taşımaya biz de ant içiyoruz”

Vakfın Silvan'a  Şehit Ailelerine, Gazilere ve herkese hayırlı olması ve hayırlı hizmetler vermesi dilekleri ile sözlerine başlayan Türkiye Şehir Aileleri ve Gaziler Vakfı Silvan Şube Başkanı Erkan Bartev, “Bu anlamda bu yüce kutlu yürüyüşü, yani Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasının ilelebet payidar kalması anlamında hepimizin gerektiğinde kanlarımızı bu mübarek topraklara akıtacağımızdan hiç kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğinin de tezahürünü burada yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz bu güne kadar bu aziz ve kutsal vatan topraklarını oluşturabilmek adına nice şehitler verdi, nice şehitlerimiz kanlarını bu topraklara akıttı, nice gazilerimiz uzuvlarını, vücutlarının parçalarını bu toprağa verdiler. Bizler, şehitlerimizin manevi mirası üzerinde oturanlar olarak geçmişten aldığımız o kutsal emaneti, ülkemizi bir bütün olarak, bekamızla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti devletimizle birlikte geleceğe taşımaya biz de and içiyoruz. Buradan bir kez daha şehit ailelerimize ve gazilerimize minnettarlığımızı haykırıyoruz. Vatan için, millet için, devlet için, bayrak için evlatlarını bu topraklara veren ailelerimizin acısını bir kez daha paylaşıyoruz. Gazilerimize olan minnettarlığımı her zaman ifade ediyoruz. Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı olmak üzere yerelde Kaymakamlığımıza, Belediyemize, Aile ve Sosyal Politikalar İl ve ilçe Müdürlüklerimiz olmak üzere devletimizin minnettarlığını ve onun karşılığı olarak imkânları bizlere sunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, Şehit, Aileleri, ve, gaziler, Vakfı, Silvan, Şubesi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı