TARİHİN GÖLGESİNDE TRAKTÖR TANITIMI YAPILDI
Haber
10 Ocak 2022 - Pazartesi 12:48 Bu haber 1784 kez okundu
 
TARİHİN GÖLGESİNDE TRAKTÖR TANITIMI YAPILDI
Silvan ilçemizde bulunan tarihi Malabadi Köprüsü ile Hasuni mağaralarında bir traktör firması tarafında tanıtımı çekimleri yapıldı.
Silvan Haberi
TARİHİN GÖLGESİNDE TRAKTÖR TANITIMI YAPILDI

Haber: İhsan YILMAZ/Silvan

Hattat Traktör Sanayi A.Ş. ürettiği ilk yerli tasarım traktörlerin Silvan ilçemizde bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesine dâhil edilen Malabadi köprüsü ile UNESCO Dünya Miras listesine başvurusu yapılan tarihi Hasuni mağaralarında tanıtım çekimleri yapıldı.

 

Hattat Traktör Silvan Bayisi İhsan Kan, “1973 yılından bu yana otomotiv ve iş makineleri sanayisi alanında faaliyet gösteren Hattat Grubu’nun bir kuruluşu olan Hattat Traktör 1998 yılında kurulmuştur. 100 yerli traktör üretim olan traktörlerimizin Silvan İlçemizde bulunan ve UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil edilen tarihi Malabadi köprüsü ile UNESCO Dünya Miras listesine başvurusu yapılan tarihi Hasuni mağaralarında tanıtım çekimlerimizi tamamladık. Buradaki amacımızın Yerli üretim olan traktörlerimizi ve İlçemizde bulunan tarihi mekânları buluşturarak bir araya getirmekti. Profesyonel ekiplerimizle çok güzel çekimler gerçekleştirdik. Hem ilçemizin tanıtımını hemde traktörlerimizin tanıtımını yapmış olduk” dedi.

 

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: TARİHİN, GÖLGESİNDE, TRAKTÖR, TANITIMI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı