Tarihi Azizoğlu konağını kim harabeye çevirdi UA-193998289-1
Haber
11 Mayıs 2021 - Salı 12:56 Bu haber 1168 kez okundu
 
Tarihi Azizoğlu konağını kim harabeye çevirdi
Tarihi 19'uncu yüzyıla dayanan ve sokağa çıkma yasağı sırasında karargah olarak kullanılan tarihi Azizoğlu Konağı adeta harabeye döndü.
Silvan Haberi
Tarihi Azizoğlu konağını kim harabeye çevirdi

Silvan ilçemiz Mescit Mahallesi Azizoğulları Caddesi üzerinde bulunan ve tarihi 19’uncu yüzyıla dayanan tescilli tarihi Azizoğlu Konağı, Kasım 2015’te hendek olayları sırasında ilan edilen sokağa çıkma yasakları sırasında  karargaha çevrilmişti. 6 yıl karargah olarak kullanılan ve geçtiğimiz günlerde boşaltılan tarihi konak adeta harabeyi andırdı.

 

IRKÇI YAZILAMALAR

 

İki katlı konağın pencere ve kapılarının söküldüğü, duvarlarına boydan boya yazılar yazılırken,  konağın iç kısmında da bazı duvarların yıkıldığı görüldü. Kazıların yapıldığı odalarda, polislerin kendilerine siper olarak  kullandığı kum torbaları hala pencere önlerinde olması dikkat çekti.

 

Kullanılamaz hale getirilen tarihi konağın hemen yanında bulunan ve yine Azizoğlu ailesine ait diğer tarihi yapılar da sokağa çıkma yasaklarında kimler tarafında tahrip edildiği ise merak konusu oldu. Bu yapılarda define arayan ve aralarında İlçe Emniyet Müdürü Ömer Öztürk ile 4 polisinde olduğu 10 kişi tutuklanmıştı.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Tarihi, Azizoğlu, konağını, kim, harabeye, çevirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı