Sosyal Medya Paylaşımıyla ilgili Muhtar Ateş'ten açıklama google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mevlid Kandili
Mevlid Kandili
Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 14:15 Bu haber 3428 kez okundu
 
Sosyal Medya Paylaşımıyla ilgili Muhtar Ateş'ten açıklama
Sosyal Medya'nın Facebook sayfasında “Ben Silvan Halkının Değil Kaymakamın Muhtarıyım” paylaşımı yapan Gazeteci Ferhat Parlak, sözlerine Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Ateş'ten açıklama geldi.
Silvan Haberi
Sosyal Medya Paylaşımıyla ilgili Muhtar Ateş'ten açıklama

Silvan Kale Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Ateş, bir gazeteci tarafından hakkımda söylemediğim cümleleri sosyal medya sayfası facebook'ta paylaşması ile ilgili kamuoyunu ve seçmenime karşı itibarsızlaştırma ve karalamaya yönelik olduğunu söyledi.

Muhtar Ateş, "Silvan’da elektrik sayaçlarının direklere çıkarılmasını istemeyen mahallelilerin tepkisi sonucu mahalleli vatandaşlar muhtarlar derneğine gelmesi ile birlikte mahalle sakinleri ile aramda diyalog gelişti.

Bu diyalog sonrası kendilerine resmi olarak Kaymakamlık, Valilik, EPDK ve Enerji bakanlığı ve Cimer'e halkın mağduriyetini dile getirdiklerimizi ifade ettim. Ancak o gün hiç orada olmamasına rağmen hakkımda Silvan halkının muhtarı değilim, kaymakamın muhtarıyım cümlelerini sarf ettiğimi illeri süren gazeteci Ferhat Parlak, sosyal medya hesaplarında şahsıma yönelik, itibarsızlaştırma ve kararlamaya yönelik paylaşımlarda bulunmuştur.

Paylaşmış olduğu sözler kesinlikle şahsım tarafından kullanılan sözler ve cümleler değildir. Gazetecilik mesleği ahlaklı ve ilkeli bir meslektir. Ancak orada olmadığı halde hakkımda bu cümleleri kullanması ve yalan paylaşım yapması ahlakı bir yaklaşım değildir. Bu anlamda gerekli yasal haklarımı koruma adına Silvan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Silvan İlçemizde gerek Mahallemde, gerekse de diğer mahallelerde yapmış olduğum çalışmalar ortadadır. Takdiri Silvan halkına bırakıyorum" dedi.

 

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Sosyal, Medya, Paylaşımıyla, ilgili, Muhtar, Ateş'ten, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı