Silvan OSB’de yer tahsisi yapıldı google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mevlid Kandili
Mevlid Kandili
Haber
19 Eylül 2021 - Pazar 14:08 Bu haber 1726 kez okundu
 
Silvan OSB’de yer tahsisi yapıldı
Silvan’da Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışmalarında kapsamında hazine arazisi yer tahsisi için tescil işlemlerini tamamladı.
Silvan Haberi
Silvan OSB’de yer tahsisi yapıldı

Silvan ilçemize yapılacak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için hazine arazisi tahsis edildi. 3 bin dönüm arazide kurulacak OSB’de çalışmaların devam ettiği de belirtildi. Yer tahsisinin bilgisini ise Silvan Kaymakamlığı resmi sosyal medya hesaplarında şöyle paylaştı: “Silvan’nın Yüzyıllık Projesi Gerçek Oldu. Başdeğirmen'de 3 Bin Dönüm Hazine arazisinin OSB olarak yapılması tescil işlemleri tamamlandı. Desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Valimiz Münir Karaloğlu ve Kanaat önderlerinden Ak Parti Kadın Kolları MKYK üyesi Suna Kepolu Ataman’a teşekkür ederim.” İfadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde toplantısının da konuşan AK Parti İlçe Başkanı ve iş insanı Mehmet Nedim Kılıçaslan, 500 kişiye iş imkanı sağlanacağını da söylemişti. Kılıçaslan, “Silvan ilçemizde işsizlik her geçen gün artmaktadır.

Gençlerimize iş olanağını sağlamak amacıyla bugün burada katkı sağlamak için 100 kişi başvuruda bulunmuştur. Küçükte olsa kuracağımız OSB'de en az 500 kişiye iş olanağını sağlayacağız.”

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: Romedi Yılmaz
Etiketler: Silvan, OSB’de, yer, tahsisi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı