SİLVAN OSB 10 BİN KİŞİYİ İSTİDAM EDECEK UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
13 Temmuz 2021 - Salı 18:17
 
SİLVAN OSB 10 BİN KİŞİYİ İSTİDAM EDECEK
Silvan İlçemiz Malabadi mevkinde kurulması planlanan Organize sanayi Bölgesi (OSB) ile İlgili DTSO'da istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Silvan OSB 10 bin kişiye istihdam sağlayacak dedi.
Silvan Haberi
SİLVAN OSB 10 BİN KİŞİYİ İSTİDAM EDECEK

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya DTSO Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Esat Yeşil, DTSO Silvan İlçe Başkanı İbrahim Halil Yılmaz, Diyarbakır Milli Emlak Müdür Yardımcısı Cebrail Yaşar, Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Ercan Altuğ, DTSO Meclis Üyesi Şirin Güneri, Silvan ilçesinde iştirakçiler ve Esnaf katıldı.

Gerçekleştirilen istişare toplantısında, kurulması planlanan OSB ilgili yol haritası masaya yatırılarak, izlenilmesi gereken yollar, ön başvuruların alınması ve öngörüler üzerinde istişarelerde bulunuldu.

DTSO Başkanı Mehmet Kaya, "Diyarbakır ve Silvan ilçemiz için önemli bir projenin başındayız. Bildiğiniz üzere Silvan İlçemizde son zamanlara ölüm olayları yaşanmaktadır. Kimisi ekonomik, kimisi sosyal ve kimisi de yokluktan dolayı canına kast ediyor. Bu anlamda Silvan ilçemiz bizim için önemlidir, bu çalışmayı da önemli kılıyoruz. Burada bir adım attık bu adımın daha da güçlenmesi için iştirakçilerin ön taleplerini alarak bu yolda adımlarımızı güçlü atmak istiyoruz. Silvan'da çabuk açılacak fabrikalara ve istihdam sağlayacak projeler hayata geçirerek tarihi şehrimiz olan Silvan'a moral vermeliyiz. yatırım yapmayan hiç kimseye arsa vermeyeceğiz. Yatırım yapmak isteyen bütün iş adamlarımıza ve yatırımcılarımıza kapımız sonsuz açıktır. hedefimiz 10 bin kişiyi istihdam etmek. Bu bir başlangıç toplantısıdır.Taleplerimizi almaya başladık Silvan ilçemizde yatırım yapmak isteyen iş adamlarımız ve yatırımcılarımızın ön talepleri için DTSO'na ile Silvan İlçe Temsilciliğimize başvurmaları gerekmektedir"dedi.

Diyarbakır TSO olarak ön başvuru olarak aldıkları OSB için yatırımcılardan yoğun bir talep olduğunu vurgu yapan Başkan Kaya, OSB'nin özellikle yatırıma büyük katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: SİLVAN, OSB, 10, BİN, KİŞİYİ, İSTİDAM, EDECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı