Silvan MYO’da 2 yeni bölüm açıldı UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
30 Nisan 2021 - Cuma 13:43 Bu haber 877 kez okundu
 
Silvan MYO’da 2 yeni bölüm açıldı
Dicle Üniversitesi Silvan Meslek Yüksekokulu’nda YÖK’ten gelen onay ile sulama teknolojisi ve sosyal hizmetler bölümleri açıldı.
Silvan Haberi
Silvan MYO’da 2 yeni bölüm açıldı

Türkiye’de sadece İstanbul Üniversitesi bünyesinde bulunan sulama teknolojisi bölümünün, ikincisi Dicle Üniversitesi Silvan MYO bünyesinde de açıldı. YÖK onayı ile Silvan MYO’da ayrıca sosyal hizmetler bölümü de açıldı.

 

Yeni bölümlere 2021-2022 eğitim öğretim döneminde öğrenci kabul edeceklerini belirten Silvan MYO Müdürü Prof. Dr. Sedat İlhan, "Onay alan sulama teknolojisi ve sosyal hizmetler bölümleri, son dönemde en dikkat çeken programlar arasındadır.

 

Özellikle sulama teknolojisi bölümü İstanbul dışında ikincisi Silvan MYO bünyesinde açılmıştır. Bu da bölgemiz için önem arz etmektedir. Silvan Barajının faaliyete geçmesiyle birlikte bu bölümün ne kadar önemli olduğunun farkına varmış olacağız. Türkiye’de sadece 1 üniversitede bulunduğu öğrenilen bu bölümde okuyup mezun olanlar, devletin kurumları ile özel sektörde rahatlıkla istihdam edilecek, bölgedeki su teknikleri uygulamasına başlayacaklar. Bu nedenle su kayıpları da önlenmiş olacaktır. Açılan yeni bölüm ve programlarla birlikte öğrenci sayısında ciddi bir artış olacağını ve yüksekokulun daha da hareketleneceğini düşünüyoruz. Bu bölümler için öğretim üyelerimizin görevlendirmelerini bekliyoruz. Kısa vadede açmak istedikleri bölüm ve programları daha fazlasını açmayı başararak hedeflerimizin üzerine çıktık. Bu anlamda bizlere desteklerini esirgemeyen yetkililere sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan, MYO’da, 2, yeni, bölüm, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı