Silvan’ın derdi bitmiyor: Yollar delik deşik belediye çalışmıyor
Haber
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 12:20 Bu haber 1546 kez okundu
 
Silvan’ın derdi bitmiyor: Yollar delik deşik belediye çalışmıyor
Silvan İlçesi, İlçesinde yapılan altyapı çalışmalarının ardından sokak ve caddelerde oluşan çukurlar ve asfalttaki derin yarıklar onarılmadı.
Silvan Haberi
Silvan’ın derdi bitmiyor: Yollar delik deşik belediye çalışmıyor

Haber: İhsan YILMAZ/Silvan

Silvanlı vatandaşlar hem yayalar hem de sürücüler için tehlike oluşturduğunu söyledikleri yolların onarılması için yetkililere çağrıda bulundu.

 

YOLLAR DELİK DEŞİK

 

Azizoğlu Caddesinde esnaf olan Ahmet Ergeç, “Silvan ilçemizde TEDAŞ ve Doğal Gaz çalışmaları ardından sokak ve caddede yarıklar oluştu. Bu yarıkların üzeri kış sezonunda kapatılması sonrasında yine yarıklar oluştu. Silvan Cadde ve sokakları tabiri caizse delik deşik durumda, belediyeye müracaat etmemize rağmen her hangi bir çalışma yapılmadı.  Belediye çalışmalarının en kötü olduğu bir dönem yaşıyoruz” dedi.

 

VATANDAŞIN ÇİLESİ BİTMİYOR

 

Araç sürücüsü Muhammet Koç, “sadece bir yerde çukur kalmış desek haksızlık etmiş olacağız Silvan’ın her sokağı ve her caddesinde çukurlar oluşmuş. Araçlarımızın alt takımları tamamen zarar görüyor. 2 yıldır aynı çileyi yaşıyoruz. Bugün yanı başımızda olan Batman ve Diyarbakır’da yapılan asfalt çalışmalarını görüyoruz. Buradaki çukurlara sadece dolgu yapılıyor. Dolgu olduğu içinde yağmur yağdığında tekrar çukur oluşuyor. Bir an önce kalıcı ve sağlıklı bir asfalt çalışmasının yapılmasını istiyoruz” diye ifade etti.

 

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan’ın, derdi, bitmiyor:, Yollar, delik, deşik, belediye, çalışmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı