Silvan'da Yeni eğitim-öğretim yılı başladı UA-193998289-1
Haber
07 Eylül 2021 - Salı 10:41 Bu haber 1200 kez okundu
 
Silvan'da Yeni eğitim-öğretim yılı başladı
Silvan İlçemizde Kovid-19 tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda bugünden itibaren haftada 5 gün yüz yüze eğitim başladı. Silvan genelinde 22 bin 624 öğrenci bugün yüz yüze eğitime başladı.
Silvan Haberi
Silvan'da Yeni eğitim-öğretim yılı başladı

Haber: İhsan YILMAZ/Silvan 

 Silvan'da aileler, sabahın erken saatlerinde itibaren çocuklarıyla birlikte okul yolunu tuttu Öğrenciler,  ilk ders zillinin çalmasıyla salgın kuralları çerçevesinde sınıflara alındı. Yeşil Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bulunduğu bölgesinde araç ve insan yoğunluğunun yaşandığı görüldü.

Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral, "Silvan Genelinde 147 okul ve 946 derslikte 22 bin 624 öğrenci ders başı yaptı. Sabah saat 06:00'da okullarının önüne gelen öğrenciler, istiklal marşı okuduktan sonra sınıflarına alındı. Bin 500 öğrenci bulunan ve 55 öğretmenin görev yaptığı Yeşil Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de 2021-2022 eğitim-öğretim yılı heyecanı yaşandı. Öğrenciler 1,5 yıldır ayrı kaldıkları okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

ÇOK HEYACANLIYIZ

Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Derya Oruçlu, okullarına kavuştukları için heyecanlı olduklarını belirtirken, aynı sınıfta okuyan Nupelda Sudemir ise, okulların bir daha kapanmaması temennisinde bulundu. Sudemir,"Çok heyecanlıyım. Sağlıklı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum. Okullar kapanmazsa da mutlu olacağız" diye konuştu.

Silvan İlçe Milli Eğiitm Müdürü Kadri Özdemiral, Milli Eğirim Şube Müdürü Ramazan Şen, Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salih Çaçan'dan okul hakkında bilgi alırken, 2021-2022 Eğitim-öğretim yılında başarılar diledi. 

 

 

 

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'da, Yeni, eğitim-öğretim, yılı, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı