Silvan'da pazar kurma sevinci google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
4 MEVSİM FOTOĞRAF YARIŞMASI"
4 MEVSİM FOTOĞRAF YARIŞMASI"
Haber
19 Ekim 2021 - Salı 16:36 Bu haber 2799 kez okundu
 
Silvan'da pazar kurma sevinci
Silvan ilçesinde kurulacak pazar sevinci yaşanıyor, Silvan İlçesinde uzun zamandan beri planlanan pazar kurma çalışması son aşamaya geldi. Pazar kurulacağını öğrenen vatandaşlar, pazar sevinci yaşıyor.
Silvan Haberi
Silvan'da pazar kurma sevinci

100 bin nüfusa sahip Silvan İlçesinde haftanın 4-5 günü kurulacak pazar sevinci yaşanırken, vatandaşlar haftanın 4  günü pazarı kurulması kararı alınması sadece pazarcıları değil, pazarların kurulacağı yerlerde oturan vatandaşları da sevindirdi.

Bu konuda gerekli açıklamalarda bulunan Silvan Pazarcılar ve Seyyar Satıcılar Semt Pazarı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Geçici Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Akten, Silvanlıların daha rahat alış veriş yapabilmeleri için haftanın Perşembe Mescit Mahallesi Azizoğlu meydanı, Cuma Cami Mahallesi 207. sokak Belediye arkası, Cumartesi Bağlar Mahallesi 811. 817.sokak Malabadi Anadolu Lisesi arkası ile Pazar Bahçeliveler Mahallesi Hastane caddesi olmak üzere 4 günü boyunca ilçenin 4 mahallesinde pazar kurulacak. Pazar esnafından daha çok vatandaşların sevindiğini belirterek şu bilgileri verdi:   

Akten, “Uzun zamandan beri semt pazarlarının kurulması için çalışmalarımız devam etmektedir. Silvan bugün 100 bin nüfusuna sahip bir ilçe, her geçen gün daha da büyüyen bir ilçe üretimimle beraber tüketimin de olduğu bir tarım ilçesiyiz. Ancak çevre il ve ilçelerin bir çoğunda pazar tezgahları kurulurken, ilçemizde halen bir pazarımız yok, kuracağımız semt pazarı ile birlikte hem ilçe ekonomisine katkı sağlamış olacağız, hem de ilçemizdeki işsizlik konusunda yüzlerce gencimize iş olanağı sağlamış olacağız. Kuracağımız semt pazarlarındaki esnafımızın çoğu işsiz ve iş olanağı bulamayan gençlerimizden oluşmaktadır. Semt pazarımız tüm halkımıza hayırlı olsun" dedi.

 

"HEM HALKIMIZ HEMDE ESNAFIMIZ MUTLU OLACAK"

 

Silvan Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, "Silvan ilçemizde kurulum aşamasında olan semt pazarımız haftanın 4 günü belirlemiş olduğumuz noktalarda kurulacaktır.  İlçe genelinde gelen bu talep üzerine ortak 4 mahalle noktasında kurulacak pazarımız perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere belirlenmiş olup, en kısa zamanda çalışmalarımızı tamamlayacağız. Bu pazarla birlikte gençlerimize ve kaldırımda seyyar satıcılık yapan esnaflarımıza yönelik yapılan bir çalışmadır. Bu çalışma hem kadınlarımızı, hem de seyyar satıcı esnaflarımızı daha da mutlu  edecektir. Pazarımız tüm Silvan halkımıza hayırlı olsun" dedi.

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'da, pazar, kurma, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı