Silvan’da Lise Öğrencileri Tarafın dan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projeleri Sergisi Yapıldı
Haber
12 Mayıs 2022 - Perşembe 10:30 Bu haber 959 kez okundu
 
Silvan’da Lise Öğrencileri Tarafın dan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projeleri Sergisi Yapıldı
Silvan İlçesi Yeşil Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları kapsamında hazırladıkları 13 projeleri sergilediler.
Silvan Haberi
Silvan’da Lise Öğrencileri Tarafın dan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projeleri Sergisi Yapıldı

Haber: Azad YILMAZ/Silvan

Yeşil Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı proje sergisi gerçekleşti. Öğretmen ve öğrencilerin çalışmaları sonucunda 13 projeyle sergilenmeye değer görülen Bilim Fuarına okul müdürü, öğretmenler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

 

Yeşil Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Salih Çaçan ; '' öğrencilerimizin 13  projeyle başvuruda bulunduğu ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 4006 Bilim Fuarında 32 öğrencimiz, 5 danışman öğretmen rehberliğinde, 13 projeyle çalışmalarını ortaya koydular. Bu projede bize katkı sunan herkese öğrencilerim adına çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Konuşmanın ardından öğrencilerin hazırladığı fuarın açılışı yapıldı. Fuarın açılışını Silvan Başsavcısı Seçkin Yılmaz, Silvan Jandarma Komando Alay Komutanı Kıdemli Albay Haydar Onur Şehitoğlu, Silvan İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hilmi Yaman, Milli Eğitim Müdürü Kadri Özdemiral, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Başsavcı ve Emniyet Müdürü ve beraberindeki katılımcılar öğrencilerden buluşları hakkında bilgiler aldılar.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan’da, Lise, Öğrencileri, Tarafın, dan, TÜBİTAK, 4006, Bilim, Fuarı, Projeleri, Sergisi, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı