Silvan'da Kurban Bayramı hareketliği UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 17:15
 
Silvan'da Kurban Bayramı hareketliği
Silvan İlçesinde korona virüs salgını nedeniyle yasaklı geçen bayramların ardından bu Kurban Bayramında hareketlilik yaşanıyor. Silvan ilçesi Gazi Caddesinde bulunan esnaf, hareketlilikten memnun olduklarını tüm Silvan halkının küçük esnaftan alışveriş yapmasını istedi.
Silvan Haberi
Silvan'da Kurban Bayramı hareketliği

Kurban Bayramı'na sayılı iki gün kala Silvan'da bayram hareketliliği başladı. Özellikle vatandaşların alışverişte uğrak yeri olan Gazi Caddesinde bayram hareketliliği ilçeyi eski canlı ihtişamına kavuşturdu. Koruna virüs nedeniyle 1,5 yıldır işlerden memnun olmayan esnaf, uzun bir aranın ardından yaşanan hareketlilikten memnun.

 

“Yaklaşık 2 yıldır işlerimiz çok durgundu”


 

Silvan İlçesinde yıllardır kuruyemiş ve kuru sektöründe hizmet veren Süphan Türk,  “pandemi sürecinde şimdiye kadar yaklaşık 2 yıldır işlerimiz durgundu. Allah'a şükürler olsun ki bu bayram öncesinde hareketlilik başladı. Allah'ın izniyle bu Kurban Bayramında işlerimizin açılmasını da bekliyoruz. Bugünden itibaren hareketlilik başladı. Hafta sonuyla birlikte daha hareketli olacağını umuyoruz inşallah. Bu Kurban Bayramı inşallah esnaf için de iyi olur” dedi.“Vatandaşların küçük esnaftan alışveriş yapmalarını istiyorum”


 

Bayram şekeri satışlarımız da başladığını Ersin Ekdi, “Silvan'a özgü bir şekerleme tad yok ancak Diyarbakır'ımız badem şekerine rağbet gösteriliyor. Çocuk Şeker çeşitlerine rağbet gösteriliyor dolayısıyla şekeri satıyoruz. En çok badem şekerlerimizi alıyorlar, drajelerimizi ve Diyarbakır'da kendi imalatımız da üretilen lokumlarımızı alıyorlar. Fiyatlarımız iyidir, standart bir fiyattır. Pahalı değildir, uygundur. Vatandaşlara çağrım, gelip burada küçük esnaftan alışveriş yapmalarını istiyorum. Şimdiden tüm Silvan halkının Kurban Bayramı'nı kutluyorum” diye konuştu.

Bayram Şekeri Tezgahlardaki Yerini Aldı

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'da, Kurban, Bayramı, hareketliği, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı