Silvan'da Çocuk servisi duvarına resim çizdiler UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 18:03
 
Silvan'da Çocuk servisi duvarına resim çizdiler
Silvan ilçemizde bulunan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi'nin çocuk servis duvarları, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğündeki kurs öğretmeni ve öğrencileri tarafından çizgi kahramanların resimlerini çizdi.
Silvan Haberi
Silvan'da Çocuk servisi duvarına resim çizdiler

Haber: İhsan YILMAZ/Silvan

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Resim Öğretmeni Cihat Meygil önderliğinde gerçekleşen çizgi karakterlerinin resmini çizme çalışmalarına kurs öğrencileri de katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmeni ve öğrencileri ellerine aldıkları fırçalarla Çocuk servisine çizgi film karakterleri, sevimli hayvan resimlerini yaparak eşsiz görsellikler meydana çıkardı.

Silvan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şükrü Güzel, "Hastalara hastane özellikle çocuk hastalara psikolojisinden uzaklaştırarak tedavi süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla böyle bir çalışmayı gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Güzel, "Hasta yakınları ve hastane personelinden olumlu dönüşler aldık. Konuyu hastane yönetimiyle görüştüğümüzde öncellikli amacımızın çocuk servisinde yapacak olduğumuz çalışmalarla orayı hastane ortamından uzaklaştırmak, çocukların sakinleşmesini sağlamak ve tedavi süreçlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade ettik. talebimiz olumlu karşılandı. Bizde hastanemizin çocuk serisini Resim Öğretmenimiz ve 12 öğrencimizle çizgi filim kahramanları ve sevimli hayvan resimlerini çizdik" dedi.

Resmim Öğretmeni Cihat Meygil ise yaptığı açıklamada söz konusu çalışmayı tüm çocuklarımızın hastane psikolojisinde uzaklaştırmak ifade etti.

Meygil yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Gerçekleştirdiğimiz bu proje gönüllük ve sosyal sorumluluk esaslı bir projedir. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrenci ve kursiyerimizle bu çalışmayı yürüttük. Çocuk servisimizde sevimli hayvan resimleri ile çizgi kahramanların resimlerini çizdik. Bize bu konuyla ilgili dönüş çok güzel oldu. Bu çalışmalarımız diğer sağlık kuruluşalarımızda da yapmayı hedefliyoruz" dedi.

Hastanedeki hasta yakınları ise yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirtirken, boş duvara bakmaktansa bu tip çalışmaların devamını dilediler.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'da, Çocuk, servisi, duvarına, resim, çizdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı