Silvan'a Portatif yüzme havuzu yapıldı UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
17 Temmuz 2021 - Cumartesi 16:26
 
Silvan'a Portatif yüzme havuzu yapıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Silvan Belediyesi katkılarıyla katkıları ile Silvan İlçesine portatif yüzme havuzu yapıldı.
Silvan Haberi
Silvan'a Portatif yüzme havuzu yapıldı

Haber: İhsan YILMAZ/Silvan

Silvan İlçesi Gençlik Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu bahçesine kurulan portatif yüzme havuzu bitti. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, yapımı tamamlanan Portatif yüzme havuzumuzda başta çocuklar olmak üzere sıcaklardan bunalan vatandaşlar serinleme imkanı bulacak dedi.

Öztürk, "Spor ve Gençlik Bakanlığı öncülüğü bizimde katkılarımızla Silvan ilçemize portatif yüzme havuzu yaptırdık.  Çocuklarımızı tehlikeli baraj ve kanal sularında korumak adına yararlı bir proje olacak. Havuzun hizmete girmesiyle çocuklarımız burada yüzebilecek. Portatif havuzumuzun uzunluğu yaklaşık 14 metre genişliğinde, 25 metre uzunluğunda ve 1. 20 derinliğindedir. Gençlik ve Spor Bakanlığının Yüzme Bilmeyen Kalması Projesi kapsamında Diyarbakır Gençlik ve Spor il Müdürlüğünün koordinesinde ilçemize özellikle dezavantajlı vatandaşların hizmetinde olacaktır. Portatif yüzme havuzumuz, kurulum çalışmaları bugün itibariyle tamamlanmış olup, vatandaşlara ücretsiz olarak hizmet vermeye başlayacaktır" dedi.

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'a, Portatif, yüzme, havuzu, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı