Sena Kızılaslan bronz madalya kazandı UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
13 Nisan 2021 - Salı 13:01 Bu haber 1043 kez okundu
 
Sena Kızılaslan bronz madalya kazandı
Diyarbakırspor’un milli sporcusu Sena Kızılaslan, karatede yaşadığı yurt içi ve yurt dışındaki başarılarından sonra kickboksbranşında çıktığı ilk uluslararası turnuvada da başarılı oldu. Kızılaslan, Antalya’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Avrupa Kupası’nda bronz madalya kazandı.
Spor Haberi
Sena Kızılaslan bronz madalya kazandı

Karatede Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra yurt dışındaki organizasyonlarda da başarıları bulunan Sena Kızılaslan, bu kez de Kickboksbranşındaki başarısı ile adından söz ettirdi. Diyarbakırspor adına yarışan Kızılaslan,15 ülkeden 1700’e yakın sporcunun katılım sağladığı  6'ncı Uluslararası Türkiye Açık Kickboks Avrupa Kupası’nda bronz madalya kazandı. Diyarbakırspor adına şampiyonaya katılan diğer sporculardan Ceren Kaçar gümüş madalyanın sahibi olurken,Merve Kalemli ise bronz madalya kazandı.

 

Şampiyonaya katılan sporcularının önemli başarılara imza attığını belirten Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Siyabend Aydın, salon sporları ve amatör branşlara verdikleri desteğin meyvelerini almaya başladıklarını söyledi. Aydın,”Diyarbakırspor’un lokomotif branşı elbette futboldur. Ancak bizim gayemiz bu büyük markayı ideal bir spor kulübü haline getirmektir. Kickboksta 3 sporcumuz 15 Avrupa ülkesinden 1700 sporcunun katıldığı şampiyonada 3 madalya kazanarak bizi ziyadesiyle mutlu etti. Sporun tüm branşlarına desteğimiz devam edecektir” dedi.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Sena, Kızılaslan, bronz, madalya, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı