Robin Hood muhtar, zenginden alıp fakire veriyor google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mevlid Kandili
Mevlid Kandili
Haber
23 Aralık 2019 - Pazartesi 16:17 Bu haber 8244 kez okundu
 
Robin Hood muhtar, zenginden alıp fakire veriyor
Silvan İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Ateş, muhtarlık yaptığı mahallede bulunan fakirlerin sorunlarını çözmek için varlıklı ailelerden topladığı yardım paralarını fakirlere dağıtıyor.
Silvan Haberi
Robin Hood muhtar, zenginden alıp fakire veriyor

HABER: MUHAMMET ROMEDİ YILMAZ

DİYARBAKIR MALABADİ - Silvan ilçesi Kale Mahallesi Muhtarı Murat Ateş mahalledeki yardıma muhtaç                                ailelere yardım etmek için mahalledeki varlıklı ailelerden yardım toplayıp fakir ailelere dağıtıyor. Kale                                      Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Dernek Başkanı Murat Ateş, mahallede bulunan yardıma muhtaç ailelere                          yardımlarını sürdürüyor.

 

Robin Hood muhtar, zenginden alıp fakire veriyor

Muhtar Ateş, yardıma muhtaç ailelere yardımlarının kaymakamlık tarafından da yapıldığını ama bu yardımın                                  yetmediği durumlarda mahallede bulunan zengin ailelerden para toplayıp bunları yardıma muhtaç ailelere                                          verdiklerini belirtti. Ateş, ağırlık olarak maddi durumu düşük olan aileleri ziyaret ederek sıkıntılarını 24 saat                                    geçmeden gidermeye çalıştığını söyledi.

 

robin-hood-muhtar,-zenginden-alip-fakire-veriyor-(1).jpg

robin-hood-muhtar,-zenginden-alip-fakire-veriyor-(2).jpg

“Halkın derdini kendi derdimizden daha üstün görerek hareket etmekteyim”

Ateş, "Muhtar seçildiğim 2014'ten bu yana Silvan ilçe merkezinde görev yaptığım süre içerisinde her gece öncelikle                          mahallemden başlayarak, dört aile ziyareti gerçekleştirmekteyim. Ağırlık olarak maddi durumu düşük olan aileleri                      ziyaret ederek sıkıntılarını 24 saat geçmeden gidermeye çalışmaktayım. Amacım herhangi bir mevki veya makam                  olmadığını halkın verdiği destekle bir bayrak yarışı edasıyla hareket ettiğimi belirtmek isterim. Bölgede maddi                              durumu düşük yüzlerce insan bulunmaktadır. Bir nebze olsa da dertlerine çare oluyorsam ne mutlu bana. Ayrıca                        sokakta ki kaldırım taşından tutun sokak lambalarına kadar hafta bir gün tek, tek gezerek olumsuz yerlerin                                    tespitini yapıp ilgili kurumlara ilettikten sonra çözüm bulmaktayım. Muhtarlığın kutsal bir görev olduğunu                                          halkın maddi, manevi binlerce sorunu varken mühür cebimizde kahve köşelerinde oturacak kadar onursuz                      olmadığımızın bilinmesini isterim. Halkın derdini kendi derdimizden daha üstün görerek hareket etmekteyim                                      dernek olarak tüm muhtarlarımız bu görev bilinciyle hareket etmektedir. Yılın on iki ayı başta gıda olmak üzere                                elbise, kırtasiye malzemelerini durumu düşük ailelere ulaştırıyoruz. Tıkandığımız yerde kaymakamlık sosyal                            yardımlaşma vakfını devreye sokarak sorunu kökten çözmekteyiz. Mahallem ve Silvan'daki hane ziyaretlerinde                            ağırlıklı olarak yaşlı ve maddi durumu zayıf halkımı ziyaret ederken gözlerindeki tebessümün verdiği sevinci                            gördüğüm zaman dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Tavsiyem herkesin özellikle yaşlı ve çaresiz insanlara                                  sahip çıkması ve dar gününde de yanında olmasıdır" dedi.

robin-hood-muhtar,-zenginden-alip-fakire-veriyor-(3).jpg

Mahalle muhtarı zenginden alıp fakire veriyor

 
 
Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Robin, Hood, muhtar,, zenginden, alıp, fakire, veriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı