Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılma tarihiyle ilgili açıklama UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:51 Bu haber 5594 kez okundu
 
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılma tarihiyle ilgili açıklama
Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı merak edilirken son dakika açıklamaları da peş peşe geliyor. Uzaktan eğitim süreci devam ederken okulların açılacağı tarih de yoğun bir şekilde araştırılıyor.
Eğitim Haberi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan okulların açılma tarihiyle ilgili açıklama

Bu noktada, Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk tarafından önemli bir son dakika açıklaması yapıldı. Bakan Selçuk, 'Okullar 1 Haziran'da açılıyor' iddialarına da değinirken telafi eğitimi ve okulların açılacağı tarih hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Peki, 2020 okullar ne zaman açılacak, tarih belli oldu mu? Telafi eğitimleri ne zaman yapılacak? İşte, merak edilenler ve Bakan Selçuk'un açıklaması...

Giriş Tarihi: 13.5.2020  11:50Son Güncelleme: 13.5.2020  11:52ABONE OL 

Bakan Selçuk'tan son dakika açıklaması:2020 Okullar açılıyor mu, tarih belli mi? Okullar ne zaman açılacak, 1 Haziran'da mı?

Koronavirüs nedeni ile uzaktan eğitime geçilen okulların ne zaman açılacağı merak ediliyor. Bu noktada, okulların açılacağı tarih hakkında da son dakika açıklamaları art arda yapılıyor. Son durumu öğrenmeye çalışan öğrenciler ve veliler, "2020 okullar ne zaman, hangi ayda açılır?' sorusuna yanıt arıyor.

OKULLAR AÇILIYOR MU?

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaların ardından, özellikle sosyal medyada 'Okullar 1 Haziran'da açılıyor' iddiaları yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. Bu durumun akabinde, 'Okullar 1 Haziran'da açılacak mı?' sorusunun yanıtı da merak konusu oldu.

2020 OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların ne zaman açılacağı ve yaz aylarında yapılacak telafi eğitimlerine ilişkin, önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medyadaki 'Okullar 1 Haziran'da açılıyor' iddialarına da değinen Bakan Ziya Selçuk, pek çok formüle karşı senaryoları olduğunu duyurdu. Bakan Selçuk ayrıca, kendisine yöneltilen 'Okullar ne zaman açılacak?' sorusuna ilişkin şu sözleri kullandı:

 

BAKAN SELÇUK'TAN YENİ AÇIKLAMA!

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, dijital ortamda yapılan 6'ncı 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşması'nın adresi Edirne oldu. Bu kapsamda Bakan Selçuk, binlerce öğretmen ve aileleriyle videokonferans ve canlı yayınla bir araya geldi. Buluşmada salgın sürecinde yaşananlar ve okullara geri dönüldüğünde gerçekleştirilmeyi bekleyen planlar gündeme geldi. Selçuk, salgın sürecinde eğitimde boşluğa izin vermedikleri için meslektaşlarına teşekkür ederek, "Bu dönemde koruyucu ekipman, destek eğitimi gibi toplumun neye ihtiyacı varsa ilk koşan meslek gruplarından biri öğretmenler oldu" dedi.

Bakan Selçuk, meslektaşlarından bundan sonra da yardıma ihtiyaç duyanların yanında olmalarını istedi.

'PEK ÇOK FORMÜLE KARŞI SENARYOMUZ VAR'

Yaz aylarında yapılacak telafi eğitimlere ilişkin Bakan Selçuk, "Evlerinizde çalıştığınızı hazırlık yaptığınızı velilerinizle görüştüğünüzü biliyorum. Okullarımıza geri döndüğümüzde çocuklarımızın fiziksel sağlığını ve ruhsal sağlığını önceleyerek eksikliklerimizi telafi edeceğiz. Ama bunu yaparken acele etmeyeceğiz. Eğer yüksek bir beklenti oluşturursak çocuklarımız bu dönemden kaynaklanan eksiklikleri kendi eksiklikleri zannedebilir. Bizim için önemli olan çocuklarımız. Pek çok formüle karşı senaryomuz var" dedi.

DOKTORLAR, TEHLİKE AZALDI, DEDİĞİNDE OKULLARI AÇACAĞIZ'

Öğretmenlerin kendi alanlarına ilişkin önerilerini paylaştığı görüşmede, Bakan Selçuk'u dinleyen çocuklar ise okulların açılmasını istedi. Selçuk, çocuklara "Doktorlar 'Virüsün bulaşma tehlikesi azaldı' dediğinde okulları açacağız" diye yanıt verdi. Bakan Selçuk, çocuklardan gelen 'teneffüste top oynama' tekliflerini de memnuniyetle kabul etti.

 
Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Milli, Eğitim, Bakanı, Selçuk'tan, okulların, açılma, tarihiyle, ilgili, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı