Korona izni uzatılmayacak: 80 bin hükümlü cezaevine dönecek
Haber
05 Mayıs 2022 - Perşembe 11:20 Bu haber 1967 kez okundu
 
Korona izni uzatılmayacak: 80 bin hükümlü cezaevine dönecek
Salgının başından bu yana 12 defa uzatılan açık cezaevi izinlerinin 31 Mayıs’ta son bulacak olmasının ardından gözler izinlerin tekrar uzatılıp uzatılmayacağına çevrildi. AK Parti kaynakları, yapılan son toplantılarda, salgının etkisinin azalması ve vaka sayılarının düşmesi sebebiyle izinlerin yeniden uzatılmasına lüzum olmadığını yönünde karar alındığını ifade etti.
Türkiye Haberi
Korona izni uzatılmayacak: 80 bin hükümlü cezaevine dönecek

Koronavirüs (Kovid-10) izninden bugüne kadar 200 bin mahkûm yararlandı. 31 Mayıs’tan sonra alınan kararda herhangi bir değişiklik olmaması durumunda yaklaşık 80 bin kişinin yeniden cezaevine döneceği belirtildi.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine görehükümlülere cezalarının geri kalanını çekmesi gerektiği tebligatla bildirilecek. Cezaevine dönmeyenler firari sayılacak ve haklarında yakalama kararı çıkarılacak.

 

İZİN SÜRESİ 31 MAYIS’A KADAR UZATILMIŞTI

Pandemi sebebiyle açık cezaevlerinde bulunan hükümlülere, 15 Nisan 2020’de izin verilmişti. Son olarak 5’inci yargı paketine eklenen düzenlemede mahkûmların koronavirüs izinlerinde değişiklik yapılmıştı. Buna göre, mevcut düzenlemedeki ‘her defasında 2 ayı geçmemek üzere 9 defa uzatılabilir’ ibaresi, ‘her defasında 2 ayı geçmemek üzere 12 defa uzatılabilir’ şeklinde değiştirilmişti. Yapılan düzenleme sayesinde, açık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin izin süresi 31 Mayıs’a kadar uzatılmıştı.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Korona, izni, uzatılmayacak:, 80, bin, hükümlü, cezaevine, dönecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı