Kılıçdaroğlu: Sizleri işsiz bırakan düzeni tepetaklak yıkacağız google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 15:17 Bu haber 544 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu: Sizleri işsiz bırakan düzeni tepetaklak yıkacağız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversiteli gençlere seslenerek “Sizleri üniversite bitirdikten sonra işsiz bırakan düzeni tepetaklak yıkacağız” dedi.
Siyaset Haberi
Kılıçdaroğlu: Sizleri işsiz bırakan düzeni tepetaklak yıkacağız

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu’ndan satır başları şöyle:

 

Devlet planlamayla yönetilir, ihtiyaçlar belirlenir. İhtiyaçlar sınırsızdır, kaynaklar sınırlıdır. Ekonominin temel felsefesi sınırsız ihtiyaçlar ile sınırlı kaynaklar arasında dengeyi oluşturmaktır.

Üniversite okuyan kardeşlerimize sesleniyorum, sizleri işsiz bırakan düzeni değiştirmeyi ahdettik. Her gencimiz üniversiteyi bitirdiğinde güzel bir ortamda iş bulacak ve çalışacak. Bu düzeni tepetaklak yıkacağız. Bu düzeni değiştirmenin yolu sizlerden geçiyor. 6 milyon 300 bin genç sandığa gidecek ve oy kullanacak. Kendi geleceğiniz için oy kullanın.

Öğretmenin sorunlarını çözmediyseniz ülkenin sorunlarını çözemezsiniz. 24 Kasım öğretmenler gününde her öğretmene bir aylık ikramiye vereceğiz. Köy okullarını açacağız. Öğrenci ile öğretmeni buluşturacağız. İkili eğitim ve birleştirilmiş sınıf uygulamasına son vereceğiz. Öğretmeni baş tacı yapmayan bir toplumun gelişme şansı yoktur.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Sizleri, işsiz, bırakan, düzeni, tepetaklak, yıkacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı