Katili hiçbir MHP’li tanımıyor UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
28 Haziran 2021 - Pazartesi 15:12
 
Katili hiçbir MHP’li tanımıyor
MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, geçtiğimiz hafta HDP İzmir İl Başkanlığı’nda yaşanan saldırıya ilişkin, “Olaydan 10 dakika sonra katilin bozkurt işareti yapan resmi düştü medyaya. Bizim İzmir’de 30 bin üyemiz var. Bu katilin oturduğu, çalıştığı yaşam alanlarını takip ederek araştırdım. Bir tek arkadaşımızla bağı yok; fakat bozkurt yapmış" dedi.
Türkiye Haberi
Katili hiçbir MHP’li tanımıyor

Yenijournal'de yer alan habere göre MHP Torbalı İlçe Başkanlığı ve İzmir İl Başkanlığı, Torbalı’da düzenlenen "birlik ve beraberlik" kahvaltısında bir araya geldi.

Kahvaltıya Milletvekilleri Tamer Osmanağaoğlu ve Hasan Kalyoncu’nun yanı sıra MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve il yöneticileri, Torbalı İlçe Başkanı Veli Kaçar ve ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 

Geçen hafta HDP İzmir İl Başkanlığı’nda yaşanan saldırıya ilişkin Veysel Şahin, şunları söyledi:

“Olaydan 10 dakika sonra katilin bozkurt işareti yapan resmi düştü medyaya. Bizim İzmir’de 30 bin üyemiz var. Bu katilin oturduğu, çalıştığı yaşam alanlarını takip ederek araştırdım. Bir tek arkadaşımızla bağı yok; fakat bozkurt yapmış. Çevresinde onu MHP’li, Türk milliyetçisi hatta sağcı olarak bile tanımlamıyorlar. Böyle problemli, etrafıyla ilişi bozukluğu olan, sosyal çevresi olmayan bir adam. Böyle bir katilin bizim arkadaşımız olma şansı zaten yok. Bu insanı sanki bizmişiz gibi lanse ettiler. Böyle bir algı oyunu yapılıyor.

Böyle algıların yapıldığı bir ortamda sizin teşkilatınıza bakmaktan, teşkilatınız ne diyorsa onu demekten başka çareniz yok arkadaşlar. Genel başkanımıza bakacağız, teşkilatımıza bakacağız. Bunun dışında da kimsenin söylediğine inanmayacağız. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ne derse ona inanacağız. Karşımızda büyük bir blok oluştu. Temel Karamollaoğlu’yla, Ali Babacan’ı, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Meral Akşener’i bir araya getiren güç kime karşıdır? Bize karşıdır. Biz ne yapacağız birlik olacağız, beraber olacağız. Başka yolu yok.”

Kaynak: (Journal) - Yenijournal Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Katili, hiçbir, MHP’li, tanımıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı