Kadın tamirci mesleğinde çığır açtı google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mevlid Kandili
Mevlid Kandili
Haber
06 Ekim 2021 - Çarşamba 12:11 Bu haber 463 kez okundu
 
Kadın tamirci mesleğinde çığır açtı
Diyarbakır'da 22 yaşındaki Delal Uluç ''Kadından tamirci mi olur'' diyenlere kulak asmadı, çocukluk hayali olan oto tamirciliğine başladı. Erkek meslektaşları gibi her türlü tamiri yapan Uluç, servise gelenlerin karşısında bir kadın tamirci görünce şaşırdığını ama bozulan tüm araçların arızasını bulup onardığını söyledi. Kadınların her şeyi başarabileceğini vurgulayan Uluç ''Benim ojem ise hep kir, yağ, pas. Oje sürmüyorum. Kendime ait bir dükkan açmak istiyorum. Çalışanları kadın olacak'' dedi.
Diyarbakır Haberi
Kadın tamirci mesleğinde çığır açtı

Diyarbakır'da yaşayan oto tamircisi Delal Uluç, küçüklüğünde arabaların marka ve modellerini takibiyle başlayan tamircilik hayalini yaşamaya 5 yıl önce başladı. Çıraklıkla başladığı mesleğinde şimdi usta olan Uluç, kendisini görenlerin şaşkınlık yaşadığını ve ''Kadından tamirci mi olur'' dediklerini söyledi. Söylentilere kulak asmayıp işine sarılan Uluç, işini severek yapıyor.

MÜŞTERİLER KARŞISINDA ONU GÖRÜNCE ŞAŞIRIYOR

Delal Uluç, serviste otomobillerini tamir ettirmeye gelenlerin de şaşırdığını ve bozulan tüm araçların arızasını bulup onardığını belirterek, ''Benim küçüklükten arabalara olan ilgim bir hayli fazlaydı. Ben küçükken bir arabaya yandan baktığımda her şeyini söylüyordum, markasını, modelini. Sonra okuduğum meslek lisesinde bu bölümü seçtim. 4 yıl okuduktan sonra mezun oldum. Stajyerlik yaptım. Stajyerlikten sonra bu işe devam ettim'' dedi.

İşini titizlikle yaptığını belirten Uluç, ''İlk önce herkes, 'Sen bir kadınsın, yapamazsın' dedi. Ama şu an hepsi evinde oturmuş beni izliyor. 'Helal olsun yapıyor işte' dediler. Bence bir kadın için imkansız denilen hiçbir şey yoktur. Bende de öyle oldu. Erkeklerle çalışmaya alıştığım için daha seviyorum. Bir güç işi getiren yerde onlar geliyor yardıma. Daha iyi. Benim ojem ise hep kir, yağ, pas. Oje sürmüyorum. Birkaç yıl daha sonra kendime ait bir dükkan açmak istiyorum. Çalışanları kadın olacak'' diye konuştu.

Meslektaşları da oto tamirciliğini severek yapan Delal Uluç'un kendisini geliştirdiğini, gerektiğinde birbirlerine yardım ettiklerini ve birbirlerini tamamladıklarını ifade etti. (DHA)

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Kadın, tamirci, mesleğinde, çığır, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı