HDP’li vekil, DEDAŞ’ın yüksek faturalarını meclis gündemine taşıdı google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mevlid Kandili
Mevlid Kandili
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 12:09 Bu haber 651 kez okundu
 
HDP’li vekil, DEDAŞ’ın yüksek faturalarını meclis gündemine taşıdı
HDP Diyarbakır Milletvekili Taşçıer, yüksek elektrik faturalarını ve bazı yerlerde sayaçların elektrik direklerinin üzerine çıkarılmasıyla ilgili TBMM’ye soru önergesi verdi.
Türkiye Haberi
HDP’li vekil, DEDAŞ’ın yüksek faturalarını meclis gündemine taşıdı

HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Türkiye’nin birçok yerinde tepkiye neden olan yüksek elektrik faturaları ile sayaçların elektrik direklerinin üzerine çıkarılması konularıyla ilgili, Enerji ve Tabi Kayanklar Bakanı Fatih Dönmez’nin cevaplaması için bir soru önergesi verdi.             

Önergede şu ifadeler yer aldı:

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ)’ın gerek abonelerine uyguladığı enerji tüketim fiyatlarındaki yüksek artışlar, gerekse görevi olan sayaç okuma bedellerine uyguladığı uçuk fiyatların yanı sıra sayaçları elektrik direklerinin üstüne yerleştirme uygulaması tüketicide huzurluk yaratmıştır. Bu uygulama nedeniyle başta Diyarbakır’ın Lice İlçesi olmak üzere birçok il, ilçe ve köylerde toplumsal olaylara neden olmuştur” denildi.

Taşçıer, Bakan Dönmez’e şu soruları yöneltti:

1-TEDAŞ’ın yoğunlaşan faturalara haksız hizmet bedeli yükleme şikayetlerine sessizliğiniz nedeni nedir?

2-Enerji Tüketim fiyatları konusunda bir açıklamanız ve çözümü konusunda bir çalışmanız varmıdır?

3-Elektrik sayaçlarının direklere taşınmasının vatandaşta yarattığı kurumlara güvensizliği derinleştirdiğinden bu uygulamayı durdurmayı düşünüyormusunuz?

4-Özellikle çiftçilik yapan vatandaşlarımızın tarımdaki üretimi sulamalarla olduğu ve elettik fiyatlarından dolayı birçok çiftçinin elektriği kesildi. Bu nedenle tarımdaki sulamanın yapılamamasından kaynaklı üretimin sıfır noktasına taşındığından haberdarmısınız, haberdar iseniz çözüm konusunda bir çalışmanız varmıdır?

 
Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: HDP’li, vekil,, DEDAŞ’ın, yüksek, faturalarını, meclis, gündemine, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı