HDP heyeti Silvan'da halkla bir araya geldi UA-193998289-1
Haber
18 Ağustos 2021 - Çarşamba 15:40 Bu haber 4281 kez okundu
 
HDP heyeti Silvan'da halkla bir araya geldi
Hakların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Milletvekili Grup Başkan Vekili Meral Danış Beştaş, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, "HDP'liyiz her yerdeyiz" kampanyası kapsamında Silvan ilçesinde halk buluşmasını gerçekleştirdi. Polis yoğun güvenlik önlemlerini aldı.
Silvan Haberi
HDP heyeti Silvan'da halkla bir araya geldi

Haber: İhsan YILMAZ-Azad Berdan YILMAZ/Silvan

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Batman Milletvekili Grup Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, HDP, DBP İl Eşbaşkanları, MYK ve PM üyeleri, ile çok sayıda kişinin katımından oluşan heyet Silvan ilçemizde halkla bir araya geldi. “HDP’liyiz Her Yerdeyiz” kampanyası kapsamında Güneydoğu'daki program Silvan'da esnaf ziyaretiyle başladı, HDP İlçe Binasına halka bir araya geldi.

 

Silvan İlçesi Karabehlülbey Caddesinde başlayan esnaf ziyareti sırasın Diyarbakır'da gelen takviye kuvvet güvenlik güçleri HDP heyetinin slogan atılmaması konusunda uyarılar yaparken, HDP Milletvekilleri böyle bir uygulamanın hiç bir yerde olmadığını ifade etti.

 

‘BULUŞMA GERÇEKLEŞECEK’

 

Silvan ilçesi Gazi Caddesi Selahattini-i Eyyubi camisi karşısında bulunan Belediye pasajından bulunan Kıraathanenin önünde barikat kuran güvenlik güçleri heyetin HDP heyeti arasında slogan gerginliği yaşandı. Kısa süren gerginlik yapılan müzekkere sonucu HDP heyeti HDP ilçe Binasında halkla bir araya geldi. HDP Milletvekilleri Beştaş ve Başaran Halkın karalılığı karşısında Çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Halk buluşmamızı yapacağız dedi.

 

"TÜM SORUNLARIN NEDENİ TEKÇİ ANLAYIŞ’

 

Ziyarette konuşan Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP ilçe binasına yaptığı konuşmada “Şu anda yaşanan tüm sorunların sebebi AKP ve MHP iktidarının tekçi anlayışıdır” dedi. Muhtarlar ise sorunlarını dile getirdi. Heyet daha sonra ilçe merkezinde esnafı ziyaret etti. Ekonomik krize değinen esnaflar, “Her şey ortada ne diyelim” dedi.

 

"HERKESİ AŞI OLMAYA DAVET EDİYORUM"

 

HDP Grup Başkan Vekili Beştaş, "Buraya gelip aşı olmayan bütün arkadaşların aşı olmasını ve etrafınıza aşı olmalarının gerektiğini lütfen söyleyelim. Korona vakaları da, Korona ölümleri de çok yüksek bu sorumlulukta bize düşüyor. Kendimizi korumalıyız dedi.

HDP Batman Millet Vekili Ayşe Acar Başran, HDP Yöneticisi Genel Sayman Ömer Önen, HDP İl Eşbaşkanı Zeyat Ceylan ise halk buluşmasında kürtçe birer konuşma yaptı.

 

 

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: HDP, heyeti, Silvan'da, halkla, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı