HDP'den Ağaç kesimi ve bakımsız parklara tepki UA-193998289-1
Haber
03 Ağustos 2021 - Salı 16:36 Bu haber 4675 kez okundu
 
HDP'den Ağaç kesimi ve bakımsız parklara tepki
Silvan İlçemizdeki düzensiz ağaç kesimi ve bakımsız park görüntülerine HDP'den tepki geldi.
Silvan Haberi
HDP'den Ağaç kesimi ve bakımsız parklara tepki

Silvan ilçemiz Selahattin Mahallesi özgürlük meydanı (Aşağı Çarşı) bulunan park, bakımsız görüntüsüyle vatandaşların tepkisini çekerken, görüntü kirliliği oluşturan Parklardaki bank ve kamelyaların çürümeye terk edilmesine HDP'den tepki geldi.

Silvan ilçesinde son zamanlarda gelişi güzel ağaç kesmelerin, park ve bahçelerin bakımsız olması ve yapılan yer altı çalışmalarında görüntü kirliliği oluşturduğu için HDP ilçe yöneticilerinden tepki geldi.

HDP Silvan İlçe Eşbaşkanı Halime Söner, HDP İlçe Yöneticileri Şaban İlter ve Şenol Çapan, Özgürlük meydan Aşağı Çarşı esnafının sorunları dinlerken, Özgürlük meydanındaki kamelya ve banklarının bakımsızlıktan çürümeye terk edilmesine tepki gösterdi.

Çapan, "Değerli halkımız son zamanlarda Silvan'da kültürümüz, geleneklerimiz, tarihimiz, ağaçlarımız adeta talan ediliyor. Bugünde eski adıyla Aşağı çarşıyı yani Özgürlük meydanını diğer yani havuz başındayız. Esnaflık bakımında çok eski bir yer buradaki ağaçlar en az 300-400 yıllık ağaçlardır. Pandemi, ekonomik krizi esnaflarımız bugün çeklerini ödeyemez durumda belediye bu eski ağaçların kafalarını kesiyor, budama adı altında bir çok ağaç düzensiz kesildi. Yapılan bu parklar, banklar adeta kaderine terk edilmiştir. Bizde HDP olarak ne olursa olsun, bizler bu parkları talan edilmeye müsaade etmeyeceğiz. Bizler esnaflarımızın yanındayız. Bunun hesabı mutlaka verilmesi gerekiyor. Bu ağaç kesmelerin sorumlusu kimse, bu park ve bahçeler sorumlusu kimse bunları böyle sahipsiz bırakmışsa biz onun sorumlusunu istiyoruz. Bu işin sorumlusu kimse hesap vermesi gerekiyor. Gerekirse davalarımızı açıp bunun takipçisi soracağız" dedi.,

Bir sokak ve ağaç görseli olabilir

Bir ağaç ve açık hava görseli olabilir

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: HDP'den, Ağaç, kesimi, ve, bakımsız, parklara, tepki,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı