Hamzaoğlu Ailesinden Basın Açıklaması
Haber
07 Mayıs 2022 - Cumartesi 12:44 Bu haber 3369 kez okundu
 
Hamzaoğlu Ailesinden Basın Açıklaması
Silvan-Diyarbakır kara yolunun 10'uncu kilometresinde meydana gelen trafik kazasında Bingöl'ün Genç ilçesi Müftüsü Mahsum Hamzaoğlu’un ailesinde basın açıklaması metni yayımladı.
Silvan Haberi
Hamzaoğlu Ailesinden Basın Açıklaması

Bayram ziyareti için memleketi Silvan'a gelen Bingöl'ün Genç ilçesi Müftüsü Mahsum Hamzaoğlu, evlerine dönmek üzere akşam saatlerinde ailesiyle birlikte yola çıkarken, Genç Müftüsü Hamzaoğlu yönetimindeki 34 RV 5767 plakalı otomobil, şiddetli yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak kaza yaptı.

Müftü Hamzaoğlu’nun ailesi Adına basın Açıklamasını Ahmet Hamzaoğlu yaptı. Ahmet Hamzaoğlu,  Müftü Beyin geçirdiği elim kaza sonrası sosyal medyada, yerel haber kaynaklarında dolaşan/dolaştırılan bazı asılsız haberlerle, kendisi hakkında bir karalama kampanyası başlatılmıştır bunun üzerine gördüğümüz lüzum üzerine Hamzaoğlu Ailesi olarak bu açıklamayı yapma gereği duyduğunu belirtti.

Ahmet Hamzaoğlu, “Ramazan bayramı namazından sonra Genç Kaymakamı ile kurum ve ilçe bayramlaşmasına katılan Müftü Bey daha sonra Kaymakamın bilgisi dâhilinde bayram tatilini geçirmek üzere ailesinin yanına Silvan’a gelmiştir. Bayramın 3.günü rahatsızlanan (Daha önceki hastalığı nükseden) Müftü Beye acil hekimi tarafından 3 gün istirahat raporu verilmiştir. Bu rahatsızlık hali ile yola çıkmanın doğru olmayacağını düşünen Müftü Bey gerek kendinin gerek başkalarının hayatını tehlikeye atmamak için hastalığı geçtikten sonra Genç’e geçmeye karar vermiş ve bu durumu istirahat raporu ile ilgili kişiye ve makama bildirmiştir. Ancak ilgili kurum/kişi insan sağlığını, hayatını ve bürokratik terbiyeyi hiçe sayarak böyle bir hakkı olmamasına rağmen Müftü Beyin makamına tutanak tutması için 2 memuru göndermiştir. Kanuna ve hukuğa uygun olmadığı halde raporu kabul etmeyeceğini söyleyerek kendisini derhal görev yerine gelmesini söylediği” belirtildi.

 

KAYMAKAM RAPORU RED ETTİ

Ahmet Hamzaoğlu, “Müftü Bey, Kaymakamın böyle bir hakkı olmadığını, doktor raporuna onay veya red kararı verecek bilirkişinin bir kaymakam değil tıp hekimi olması gerektiğini bilmesine ve bizim aile olarak bu haliyle gitmesine karşı çıkmamıza rağmen devlet terbiyesinin gereği orada (Genç) olacağını söyleyip yola çıkmıştır. Bu olumsuz fizyoloji ve psikoloji ile yoka çıkan Müftü Beyin aracı henüz 15. Km de takla atmış. Kendisi, eşi ve 4 çocuğu yaralanmıştır. Kendisinin kaburgasında çatlak, 1 yaşındaki bebeği ise kafa travması sebebiyle hastanede olası bir beyin kanaması şüphesi için müşahede altında tutulmuştur.  Gerekli tetkikler yapıldıktan ve doktorun verdiği onay ile evde istirahat etmek üzere taburcu edilmişlerdir. Allah’a şükürler olsun ki bu “geliyorum diyen kazada” herhangi bir can kaybı olmamıştır.

HAMZAOĞLU AİLESİ OLARAK KAMUOYUNUN BİLMESİNİ İSTERİZ Kİ;

Tüm bu yaşanan olaylardan sonra Kaymakam Kaptanoğlu, Müftü Beye bir geçmiş olsun bile çok görüp arama tenezzülünde bulunmamıştır. Ayrıca şahsi PR aracı gibi kullandığı internet kanallarından da bir haber geçmemiştir. Kıymetli kardeşimiz Müftümüz ve canlarımız olan 4 yeğenimizin hayatına kast eden bu hatalar silsilesine sebep olanların peşini hukuki yollarla takip edeceğimizi bilmenizi isteriz. Açıklamalarından bulundu.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şiarıyla hareket eden bir yönetimden, egosunu tatmin için insan sağlığını hiçe sayan bir yönetime ne zaman evrildik bilmiyoruz ama böyle bir yönetim anlayışının hem devlete hem millete sadece zarar vereceğini biliyoruz ve reddediyoruz.

Devam edeceğimiz mücadelenin, şahsilikten ziyade bir zihniyet ile cedelleşme olacağını bilmenizi isteriz.

Bu kötü günümüzde bizleri yalnız bırakmayan eş, dost, ve sevenlerimize. Genç ilçesi Kurum Müdürlerine ve kadirşinas Genç halkına teşekkürü borç biliriz. Bayram sonrası kamuoyunu böyle bir gündem ile meşgul ettiğimiz için hepinizden özür dileriz.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Hamzaoğlu, Ailesinden, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı