Gülistan Doku’nun ailesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
26 Ocak 2021 - Salı 10:58 Bu haber 5535 kez okundu
 
Gülistan Doku’nun ailesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü
Bir yıldır kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun ailesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü. Aile, Gülistan’ın akıbetinin ortaya çıkarılmasını istedi. Erdoğan hukuki destek sözü verdi.
Güncel Haberi
Gülistan Doku’nun ailesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, depremin birinci yılında Elazığ’daydı. Dersim’de 5 Ocak 2020 yılından bu yana haber alamayan Gülistan Doku’nun ailesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için Elazığ’a geçti.

 

Tunceli Valisi Mehmet Ali Ozkan aracılığı ile Doku ailesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geldi. Gülistan Doku’nun annesi Bedriye ve babası Halit Doku’nun katıldığı görüşmeye ablası Aygül Doku telefonla bağlandı. Doku ailesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gülistan’ın akıbetinin ortaya çıkarılması için destek istedi.

Aygül Doku: Taleplerimizi ilettik

Görüşmeye ilişkin Artı Gerçek’e konuşan Aygül Doku, görüşmenin iyi geçtiğini söyledi. Taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiklerini anlatan Doku, “Annem ve Babam Elazığ’da yüz yüze görüştü. Ben de görüşmeye telefonla katıldım. Gülistan’ın bulunmasını istedik. Gülistan’ın nerede olduğunu Zainal biliyor. Doğruları söylerse Gülistan’a ne olduğu cevabı bulunur dedik” ifadelerini kullandı.

 

”Cumhurbaşkanı olarak, hukuki olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın taleplerini dinlediğini anlatan Doku, “Bizim bu talebimize, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olarak, hukuki olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hiç kuşkunuz olmasın. Barajda aramalar konusunda elimizden geleni yaptık ama bulamadık’ dedi. Hukuki olarak olayın üzerinde duracaklarının sözünü verdi. Biz de umutluyuz” diye konuştu. (Haber Merkezi )

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Gülistan, Doku’nun, ailesi, Cumhurbaşkanı, Erdoğan’la, görüştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı