Fatma Kurtulan: Aysel Tuğluk bir an önce tahliye edilmeli
Haber
25 Ocak 2022 - Salı 15:15 Bu haber 803 kez okundu
 
Fatma Kurtulan: Aysel Tuğluk bir an önce tahliye edilmeli
Tutuklu siyasetçi Aysel Tuğluk’un sağlık koşullarına dikkat çeken Kurtalan, Tuğluk’un bir an önce tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Fatma Kurtulan: Aysel Tuğluk bir an önce tahliye edilmeli

Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Siirt Milletvekili Fatma KurtulanAysel Tuğluk’un bir an önce tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.

"Oturması ve konuşmaya başlaması dakikalar aldı"

İki hafta önce Aysel Tuğluk’u ziyaret ettiğini ifade eden Fatma, Aysel’in durumunun iyi olmadığını kaydetti. Tuğluk’un konuşmakta zorlandığını, ağır ve çok düşünerek konuştuğunu ifade eden Fatma Kurtalan, şöyle dedi:

“Karşımdaki tabureye oturması, yerleşmesi ve konuşmaya başlaması dakikalar aldı. Çok odaklanamadı oraya. Yine telefon ahizesini alması, kulağına götürmesi ve kendini konuşur vaziyete ayarlaması hayli zaman aldı. Ardından da görüşmemizin sonunda kalkarken de aynı şey oldu. Kalkması, ahizeyi yerine bırakması oldukça zaman aldı. Bu da hastalığının ne kadar ilerlediğini gösteriyor."

Kurtalan şöyle devam etti:

 

 “Aysel’in bir an önce tahliye edilmesi, infazının ertelenmesi gerekiyor. Yaşam koşullarının değişmesi gerekiyor. Hem tedavisinin daha iyi yapılması hem de hastalığının ilerlemesinin durdurulması için Aysel’e uygun bir ortam sağlamak lazım.

"Yoksa geri dönülemez. Şu an çıksa tedavi ve koşullarının iyileşmesiyle birlikte hastalığının ilerlemesi durdurulabilir ama uzaması halinde bile bile bir insanın geri dönülemez sağlık sorunları içerisinde yaşam sürmesi demektir.”

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Fatma, Kurtulan:, Aysel, Tuğluk, bir, an, önce, tahliye, edilmeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı