Ergani’de 195 Kız Okullu Oldu UA-193998289-1
Haber
24 Mayıs 2016 - Salı 17:24 Bu haber 51849 kez okundu
 
Ergani’de 195 Kız Okullu Oldu
Diyarbakır’ın Ergani İlçesi Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey ve milli eğitim müdürlüğü personeli son 3 yılda 195 kız öğrenciyi okula kazandırdı. Okullarda kurulan ikna ekipleri ile birlikte yürütülen çalışmalarda aileleri tarafından okullardan alınan kız öğrenciler yeniden okullu oldu.
Eğitim Haberi
Ergani’de 195 Kız Okullu Oldu

İKNA EKİPLERİ KURULDU

Ergani’de aileleri tarafından herhangi bir sebepten ötürü okuldan alınan ve okula devam etmelerine izin verilmeyen kız çocuklarının okula kazandırılması için ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından kurulan ikna ekiplerinin çalışmaları ile 195 kız öğrenci yeniden okullu oldu. Her okulda kurulan ikna ekipleri okuldan alınan kız öğrencilerin aileleri ile görüşerek yeniden okula kazandırılması için büyük bir çaba göstererek 3 yılda birçok kızın yeniden okula gelmesini sağladı.

“DAHA ÇOK KIZ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Ergani Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, her okulda bir ikna ekibi olduğunu ve bu ekiplerin kızların yeniden okullu olması için büyük çaba sarf ettiğini aktardı. Bazı durumlarda köy ya da mahalle imamlarından da destek aldıklarını ifade eden Atabey, kız çocuklarının okullu olması için her türlü çalışmayı yapacaklarını ve daha çok kızı okula kavuşturacaklarını aktararak, “Özellikle kız çocuklarımızın okula kazandırılması için bütün okullarda a ikna ekipleri kuruldu. Bu ekipler evleri ziyaret etti. Özellikle kız çocuklarının okula kazandırılması için aileler ikna edildi. Hedefimizin daha çok kız öğrenciyi kazandırmak. Gerektiği zamanlarda mahalle ya da köy imamlarımızdan da aileleri ikna etmek için destek alıyoruz. Ergani’deki bütün okullarımızda ikna ekiplerimiz var ve gereken her yerde de kız çocuklarımızın okula yeniden kazandırılması için üstüne düşen görevleri yapıyor. Amacımız daha çok kız çocuğumuzu okula kazandırmak. Görüştüğümüz ailelerin büyük bir çoğunluğu kızlarını bize emanet etti. Biz de emanetlerine gözümün gibi sahip çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kaynak: (YeniGün ) - Yenigün Gazetesi Editör: Azad YILMAZ
Etiketler: Diyarbakır’ın, Ergani, İlçesi, Milli, Eğitim, Müdürü, Ahmet, Atabey, milli, eğit
Yorumlar
Haber Yazılımı