Erdoğan: Milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 12:58
 
Erdoğan: Milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Meclisimiz gerçekten dolu dolu bir yasama dönemi geçirmiştir" dedi.
Siyaset Haberi
Erdoğan: Milleti sömürenlere prim vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından başlıklar şöyle: 

Bu yasama yılında Meclisimiz 101 birleşimde 650 saat çalışmıştır. Görüşmeler 31 bin sayfaya geçen tutanakla kayıt altına alınmıştır. Pek çok önemli düzenleme bu dönemde yürürlüğe girmiştir.  Meclisimiz gerçekten dolu dolu bir yasama dönemi geçirmiştir.

Hiç şüphesiz Meclis çalışmalarının lokomotifliğini Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti be MHP grupları üstlenmektedir.

AK Parti grubundaki her bir arkadaşımın komisyonlara ve genel kurula iştiraklerini gösteren yoklamaları bizzat takip ediyorum. Arkadaşlarımızın komisyon ve genel kurul katkılarını da dikkatle izliyorum. TBMM’nin medeni bir çalışma ikliminde faaliyetlerini sürdürmesine önem veriyoruz.

Yasama ve yürütmenin arasındaki iletişimin güçlendirilmesi her iki taraf açısında da olumlu neticelere vesile olmaktadır. Milletvekillerimiz sahada yüz yüze, Meclis ziyaretçileri vasıtasıyla kendilerine ulaşan  talepleri ve tespitleri yürütme, özellikle ulaştırma ihtiyacı duymaktadır. Her gün bir bakanımızın Meclis’te bulunmasını sağlayarak bu talep ve tespitlerin doğrudan en üst düzeyde muhattabına ulaştırılmasını temin ettik.

 

Ataların dediği gibi, erken kalkan yol alır. Biz hiçbir zaman vatandaşımızın kapısına sadece seçimden seçime giden bir parti olmadık, olmayacağız.

Sahayı güçlü bir şekilde tutmak mecburiyetindeyiz. Bizim boş bıraktığımız her alanı, her konuyu karşı tarafın yalan ve iftira dalgasıyla doldurduğunu unutmamalıyız. Bugüne kadar yaptıklarımızı, halen yapmakta olduklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız ki bu yalan ve iftira dalgası daha başlamadan bitsin. Dikkat ederseniz CHP ve şürekası, kendilerince yakaladıkları fırsatları değerlendirmek için yalan ve iftira çıtasını sürekli yükseltmek suretiyle milletimizin yüreğini daraltmaya, zihnini bulandırmaya çalışıyor. Onların gündemlerinin peşine takılmayacak, sadece hakikatleri ortaya koyarak sergilenen oyunu bozacağız.

Temel hak ve özgürlük alanlarında her kesimin sıkıntılarını ortadan kaldıran en önemli kazanımlar bu dönemde elde edilen. 19 yılın sonunda bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmelerle, ülkemizin geldiği siyasi ve ekonomik seviye göstermiştir ki Türkiye'nin bugünü gibi geleceğini de inşa edebilecek yegane siyasi yapı yine burasıdır.

Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak bizden başka derdi millet olan başka bir siyasi kadro yok. Böyle olduğu için de milletimiz karşılaştığı her meselenin halli konusunda bizim yaptığımıza bakıyor. Biz, hiçbir meseleyi, hiçbir sıkıntıyı, hiçbir talebi görmezden gelmedik. Gelmiyoruz. Milletimiz ne diyorsa, ne istiyorsa onu hayata geçirmek için tüm imkanları kullandık. Var gücümüzle çalıştık.

Salgın dönemi AK Parti'nin eser ve hizmet siyasetiyle, karşımızdakilerin boş teneke misali siyaseti arasındaki farkın görülebilmesini sağladı. Geçmişte inşa ettiğimiz hastanelere karşı çıkanların bir şey bildiklerinden değil sırf laf olsun diye yaptıkları ortaya çıkmıştır. Karşı çıktıkları hangi hizmet varsa hepsini de önce ve en çok kullananlar kendileri olmuştur. Her türlü hırsızlık elbette kötüdür. Ama siyasi hırsızlık, hizmet hırsızlığı daha da kötüdür.

Sanayi üretimi bir kez daha rekor seviyede artarak ülkemizin üretim ve ihracat gücünü teyit etti. Dün açıklanan verilere göre mayıs ayı itibariyle sanayi üretimi, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 41 yükseliş gösterdi. İşte biz ekonomiyi böyle konuşuyoruz. Böyle kantara çıkartıyoruz. Sanayi ile yolumuza devam ediyoruz.

Yarın 15 Temmuz'un 5. yıldönümü. Türkiye, PKK ve DEAŞ gibi diğer terör örgütlerine karşı yürttüğü mücadeleyi FETÖ ihanet şebekesine karşı da vermektedir. Sinsi yapının ülkeden temizlenmesi kolay değildir. Biz bunları içerde de dışarda da kovalıyoruz. Yakaladıkça Türkiye'ye getiriyoruz. Orta Asya'daki en büyük para olaylarını koordine eden yakalandı, getirildi. Bütün sorgulamaları yapıldı.

FETÖ'yü de son mensubu etkisiz hale getirilene kadar takip edeceğiz. Din kisvesi adı altında bu milleti sömürenlere de prim vermeyeceğiz. Kutsallarımıza saldıranlara prim vermeyeceğiz. Dinimizin kutsiyetini yıllar yılı bunlar sömürdüler, açık söylüyorum, ama aldandık, şimdi toparlandı. 2010'dan sonra bu süreci farklı bir havada, atmosferde, yakın takipte götürüyoruz.

Meclisimiz, Külliyemiz buralarda o gece kaç evladımız şehit oldu...Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Külliye'nin karşısında müzemizi bitirdik, açılışını yapacağız. Ülkemizin güvenliği artık sınırlarda değil tehditlerin bulunduğu yerde başlıyor. Diplomatik misyonlarımızın tüm alt birimlerde güçlendirmemizin sebebi budur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda Kurban Bayramı'nı KKTC'de geçireceğini açıkladı.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Erdoğan:, Milleti, sömürenlere, prim, vermeyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı