Emekli ve memur maaş zamları belli oluyor! 2022 için yüksek zam için yeşil ışık
Haber
29 Aralık 2021 - Çarşamba 10:26 Bu haber 964 kez okundu
 
Emekli ve memur maaş zamları belli oluyor! 2022 için yüksek zam için yeşil ışık
Memur ve emekli maaşları belli oluyor. Hükümet asgari ücretten sonra emekliye de zam yapmaya hazırlanıyor.
Ekonomi Haberi
Emekli ve memur maaş zamları belli oluyor! 2022 için yüksek zam için yeşil ışık

HAZAL ATEŞ

Pazartesi açıklanacak enflasyon oranı memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam için belirleyici olacak. Emekli ve memurların gözü kulağı açıklanacak rakama çevrilmişken Bakan Nebati "Kamu görevlileriyle çok güzel bir anlaşma yapılmış, sıra emeklilerde. Onların da hakkını vermek lazım, Hazine, sabit gelirliler konusunda problem çıkarmayacak" dedi. İşte 2022 memur ve emekli maaş zamlarında son dakika gelişmeleri

Memur ve emekli maaşları için 2022 zammı ne kadar olacak? Yeni yılla birlikte tüm kazançlar artacak. Milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı 3 Ocak'ta açıklanacak Aralık ayı enflasyonuna çevrildi. Memur ve emeklisine verilecek maaş ve ek zam bu orana göre netleşecek.

BAKAN AÇIKLADI: KAMUYLA GÜZEL BİR ANLAŞMA YAPILDI, SIRA EMEKLİDE

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, asgari ücrette yüzde 50.5'lik zammı anımsatarak, "Kamu görevlileriyle çok güzel bir anlaşma yapılmış sıra emeklilerde. Onların da hakkını vermek lazım, Hazine, sabit gelirliler konusunda sıkıntı çıkarmayacak" dedi.

Son dakika | Emekli ve memur maaş zamları belli oluyor! 2022 için yüksek zam için yeşil ışık

SON DAKİKA | 2022 MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMMI İÇİN ÖNEMLİ GÜN

Pazartesi günü açıklanacak enflasyon oranı memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamda belirleyici olacak. Bu yılın ikinci altı aylık döneminde gerçekleşen enflasyon SSSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı olacak. Yine bu 6 aylık enflasyonun yüzde 3'ü aşan kısmı da memur ve emeklisinin enflasyon farkını ortaya koyacak.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Emekli, ve, memur, maaş, zamları, belli, oluyor!, 2022, için, yüksek, zam, için, yeşil, ışık,
Yorumlar
Haber Yazılımı