Ekmeğe Yeni Zam Kapıda
Haber
04 Ocak 2022 - Salı 14:51 Bu haber 976 kez okundu
 
Ekmeğe Yeni Zam Kapıda
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, basın toplantısı düzenledi. Balcı, "Ekmeğe zam gelecek mi?" sorusuna "Enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir" yanıtını verdi.
Ekonomi Haberi
Ekmeğe Yeni Zam Kapıda

Üst üste gelen zamlar ve enflasyonun son 19 yılın rakorunu kırmasının ardından ekmeğe yeni zam kapıda. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Şu an yok ama artan enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir. Bizde makul seviyede olması için çalışacağız" dedi.

 

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Federasyon Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Ekmeğe zam gelecek mi? sorusuna ise Balcı "Şimdi gündemimizde yok. Ancak artan enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir. Bizde makul seviyede olması için çalışacağız" dedi. Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı şunları söyledi:

- 2021'de sağladığımız başarıyı 2022'de de gerçekleştirmek istiyoruz. Odun fiyatları çok pahalandı. Esnafımız bu kadar fedakarlık yaparken ekmeğin siyasete alet olmasını doğru bulmuyorum.

- Ekmeğin fiyatı 4-5 liradan olacak iddiaları doğru değil. Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak artan enflasyon rakamlarından dolayı bize zam talebi gelecektir.

- Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur. Her bölgedeki esnaf kendi zam oranlarını belirleyecektir. Bizim amacımız makul seviyede olması. Bunun için çalışıyoruz.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Ekmeğe, Yeni, Zam, Kapıda,
Yorumlar
Haber Yazılımı