DTSO’dan üyelerine “Nefes Kredisi” UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Haber
03 Haziran 2021 - Perşembe 12:05
 
DTSO’dan üyelerine “Nefes Kredisi”
DTSO, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan üyelerine destek sağlamak amacıyla “2021 Nefes Kredisi” projesini hayata geçirdi. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye Nesih Aktepe, Finansa erişimin üyelerinin en temel problemi olduğuna dikkat çekerek, bu kapsamda Nefes Kredisinin azda olsa sorunun çözümüne katkı sağlayacağını ve bunun için çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.
Ekonomi Haberi
DTSO’dan üyelerine “Nefes Kredisi”

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren 10 bankanın katılımıyla “2021 Nefes Kredisi” projesini hayat geçirdi. DTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Nesih Aktepe, üyelerin finansa erişimi sorununu çözmek amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini belirterek şöyle konuştu: “Üyelerimizin krediye başvurabilmek için öncelikle ‘Nefes Kredisi başvurusu içindir’ ibareli faaliyet belgesini Odamızdan almaları gerekmektedir. Nefes Kredisi için alınacak Oda Faaliyet Belgesinin Odamız tarafından  ücretsiz  bir şekilde verilecek.  Belge olmadan bankaların talep kabul etmeyecek.”

nesih-aktepe

DTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Nesih Aktepe

 

Nefes kredisine dair ayrıntılar ise şu şekilde;

 

Üyeler, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası şubelerine başvurabilecek. 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre yüzde  25’ten  düşük olan üyeler faydalanırken,  2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacak.   2020 yılı cirosu 1 milyon TL altında cirosu olan işletmeler azami 50 bin TL, 1 milyon TL ve 10 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 200 bin TL kullanabilecek. 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli, kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı ise yıllık yüzde 17,50 olacak. 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli, kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı ise yıllık yüzde  17,50 olarak belirlendi. Protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek yüzde 0,03 (onbinde üç) kefalet başvuru bedeli ile 1 banka komisyonu dışında herhangi bir masraf ve komisyon talep edilmeyecek. Kullanım için maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecek. Malabadi Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: DTSO’dan, üyelerine, “Nefes, Kredisi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı