Diyarbakır Sanat Sokağı’nda sona doğru gelindi UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
03 Mayıs 2021 - Pazartesi 11:59 Bu haber 441 kez okundu
 
Diyarbakır Sanat Sokağı’nda sona doğru gelindi
Diyarbakır’ın Ofis semtinde Sanat Sokağı’ndaki sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında yapılan çalışmalar sona doğru gelindi.
Diyarbakır Haberi
Diyarbakır Sanat Sokağı’nda sona doğru gelindi

 

Diyarbakır Yenişehir ilçesinin Ofis semtinde bulunan sanat sokağı’nda geçtiğimiz yıl Aralık ayında başlayan sokak sağlıklaştırma çalışmalarında renkli baskılı asfalt işlemi de tamamlandı. Yürüyüşe hazır hale gelen sokaktaki çalışmaların çok yakın zamanda tamamlanması ve sokağın hizmete açılması bekleniyor. Çocuk oyun parkının da yapıldığı sokakta yakın zamanda tüm çalışmaların tamamlanarak finale ulaşılması geri sayım başladı.

Neler yapıldı?

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın yaptığı çalışmalar kapsamında zemindeki su sızıntılarını önlemek için 270 metre uzunluğu 27 metre genişliğindeki alanı 4 bin 200 metrekare membranla kapladı. Yol ve kaldırımdaki yağmur ile yüzeysel suların drenajı için 460 metre ızgara kanal döşendi. Sokağın yapısını ve görüntüsünü bozmayacak şekilde yolun her iki tarafına aydınlatma direkleri dikildi. 3 bin 800 metrekare bazalt-tuğla döşenen sokak desenli asfaltla kaplandı.

sanat-sokagi-tigris1.jpg

Son adım peyzaj çalışması

Sağlıklaştırma çalışmalarının bir sonraki adımında ise Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, peyzaj ve yeşillendirme çalışmalarına başlayacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de son olarak kent mobilyalarını yenileyerek, belirlenen alanlara ağaç, çalı ve mevsimlik çiçeklerle sokağı süsleyecek.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Diyarbakır, Sanat, Sokağı’nda, sona, doğru, gelindi,
Yorumlar
Haber Yazılımı