Diyarbakır’da 599 temizlik personeli alınacak UA-193998289-1
Haber
10 Eylül 2021 - Cuma 17:07 Bu haber 304 kez okundu
 
Diyarbakır’da 599 temizlik personeli alınacak
Diyarbakır’da İŞ-KUR aracılığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 17 ilçede personel alımları için başvurular başladı.
Diyarbakır Haberi
Diyarbakır’da 599 temizlik personeli alınacak

 Bugün itibariyle başlayan başvurular 14 Eylül Salı günü sona erecek şekilde 5 gün sürecek. Söz konusu başvurular kuruma gelmeden ALO 170 üzerinden ya da https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre kullanılarak yapılacak. TYP kapsamında işe alınanların istihdamı 11 Ekim’den 30 Haziran 2022’ye kadar sürecek. Noter Kurası Yöntemiyle seçilecek olan adayların kuraları, salgın koşulları sebebi 29 Eylül çarşamba günü elektronik olarak noter huzurunda Kurum ve Yüklenici temsilcileri nezaretinde çekilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde açılan ve tüm ilçelerde çalıştırılmak üzere başvurusu alınacak TYP projelerine katılımcı olarak seçilecek erkek adaylar için engelli ve eski hükümlülük durumları hariç 35 yaşını doldurmuş olmak koşulu aranıyor. SGK sorguları esnasında 4/a sigortalılığı, emeklilik kaydı ve vergi mükellefiyeti bulunan kişiler TYP’den yararlanamayacak, başvuru tarihinden önceki bir ay içerisinde SGK 4/a sigortalı kaydı olanlar katılımcı olarak seçilemeyecek.

Bir kişi katılımcı olarak belirlenecek

Aylık geliri fazla olan hane fertleri katılamayacak

Nihai liste Cuma günü açıklanacak

Kura sonrası oluşan listeler nihai liste olmayıp yüklenici ve İŞKUR tarafından adres, SGK sigortalılık, emeklilik ve vergi mükellefiyeti sorguları, gelir tespiti, katılımcı geçmiş sorguları ve kursiyer geçmişleri sorguları gibi gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecek. İnceleme işlemleri tamamlanmadan program başlatılmayacak. Nihai listelerin 8 Ekim cuma günü açıklanması hedefleniyor.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Diyarbakır’da, 599, temizlik, personeli, alınacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı