Çok sayıda trafik kazası oldu
Haber
24 Ocak 2022 - Pazartesi 12:51 Bu haber 925 kez okundu
 
Çok sayıda trafik kazası oldu
Diyarbakır’da kar yağışı sonrası yeterli tuzlama yapılmadığı için kaldırım ve yollar buz pistine döndü. Çok sayıda trafik kazasının yaşanan kentte, düşüp yaralanan yüzlerce kişi hastanelere başvurdu.
Diyarbakır Haberi
Çok sayıda trafik kazası oldu

Diyarbakır’da önceki günlerde etkili olan kar yağışı yerini soğuk havaya bıraktı. Uzmanların tüm uyarılarına rağmen, ilgililerce yeterli hazırlıkların yapılmasından ötürü hayatın adeta felç olmasına yol açan kar yağışı nedeniyle kent sakinleri büyük mağduriyet yaşadı.

 Son yılların en yoğun yağışı olarak nitelenen kar ile mücadelede yetersiz kalan Karayolları ile Büyükşehir ve ilçe belediyelerine bağlı ekipler, temizleme ve tuzlama çalışmalarında da başarısız oldu. Küreme ve tuzlama çalışmalarında eksik kalınmasından ötürü cadde ve yolların büyük bir bölümünde buzlanma oluştu, kaldırım ve yollar buz pistine dönüştü. Ekiplerin kimi yerlerde yol ve kaldırımlara noktalarda tuz yerine çakıl taşı döktüğü de görüldü.

 Bu durum trafik kazaları ve yaralanmaları da beraberinde getirdi. Yollardaki gizli buzlanma nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybeden bir çok sürücü kaza yaptı.

 

Buzla kaplı kaldırım ve yollarda yürümekte büyük zorluk çeken yurttaşlar ise düşüp yaralandı. Yaralanan yüzlerce kişi kentteki hastanelere başvurup, tedavi gördü. (M.A)

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Çok, sayıda, trafik, kazası, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı