Yazı Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 15:23 Bu yazı 372 kez okundu
 
KIRLANGIÇLAR AŞK İLE ÇIRPAR KANATLARINI
İhsan YILMAZ
İhsanyilmaz_761@hotmail.com
 
 

Bir zamanlar uzak diyarlarda tarihin en kuytu derinliklerinde dile gelmemiş sözcükler arasında mahcubiyetin en gizemli hissiyatını veren bir aşka tanık olacaksınız. Bu aşk öylesine derin öylesine güzel bir aşk ki bu aşkı duyanlar o aşka sahip olmak için bütün hayatlarını tek kalemde silebilirlerdi.

Yeni bir hayat heyecanla başlayınca güzelleşir yeni umutlar, yeni hayaller, her istediğini yaptıran duygular, seninle yol alıyor, seninle gülüyor, seninle başlıyor dans etmeye, iyi veya kötü yollarınız birleşiyor. Küçük bir merhaba, tatlı bir bakışta gizliydi tüm duygular, titrek son derece tatlı bir ses tonu ve kararlı gözlerle bakıp duruyordum yüzündeki mahcubiyetle içimde kopan fırtınanın adıydı "BORAN" bir esintiyle yüzümün en ince perdesine kadar his etmiştim ki, o güzel gözlerine baktıkça kendimi daha çok tanımaya başlamıştım. Sen konuştukça içimde bir hayranlık oluşuyordu farkına varmadan,  sonra farkına varmadan hafif bir şekilde sırıtarak etrafıma baktım, bizden başka insanlarda varmış bu çevrede, senin bedeninde var olan edişiyle bu günlerin yaşanmasına sebep olan değerli varlığından söz ederken, duyguların yoğunluğuyla gözlerimde parlayan bir yıldız gibiydin.  Hadi ama gerçekten mi? diye bir ses duyar gibi oldum, kendimden emin bir tavırla evet dedim. "Ben sadece hayatımda bir kez karar veririm ve bu kararda da yanlış bir karar vermediğimi biliyordum.

Maria Diyarbakır'da doğup büyümüş, güzeller güzelli bir genç kadın. Tek amacı özgür bir ülkede güzel yürekli insanlara güzellikler yaşatarak, bu hayatta kendi ayakları üzerinde durabilmek.

Bahtiyar, bugüne kadar gönlünü kimseye kaptırmamış Mezopotamya'nın sevilen şahsiyetlerinden biri amacı bu coğrafyada yaşanmış tüm çirkinlikleri unutup, insanca yaşamak, yerli kültürün değerlerini savunarak onurluca yaşamayı sürdürmek. O artık gönlünü kaptırdığı Maria'ya vurgun, sevdalı, bir şekilde yaşayan bir aşk adamıdır.

Ocak ayının başlarına yeni başlamışken nerden çıktı bu aşk demeyin; ben aşkı ancak Kasım ayının sonunda başlayıp Ocak ayının ilk haftasında yakaladım!  içimden her şeyi haykırmak gelse de zamanı geldiğinde Mezopotamya'nın en yüksek tepesine çıkarak haykıracağım sevgili... Kasım'da aşk başkadır sözcüğü benim için önemli bir sözcüktür. 'Gerçek aşkı' Kasım ayında bulmuş ve onu yaşıyorsanız elbette ki bu söz sizin için daha fazla önem kazandırıyor..

Aşk bizde güzel duygular yaşanmasına sebep olan duygudur. His etiğimiz güzel duyguları, hayallerimizi birine yüklediğimiz  gözlerimiz başka bir şey görmez, dünyamızın ekseninde sadece o vardır ve kendi yarattığımız bu dünyamızdan asla uyanmak istemeyiz. Hislerimizin karşılıklı olduğu, birbirimizin ruhunu htiğimiz bu dünyadan başka bir dünyanın olmadığını ve aşkın başka boyutu olmadığını biliyoruz. Yaşadığımız hayatın masanın dört ayağı gibi dengede olması gerektiğini biliyoruz.

Zaman geçtikçe ben sana daha çok alışıyorum, varlığının vermiş olduğu hissiyat ile her anımda sen varsın artık, seninle bakıştığım zaman üstünde sahi kaç zaman geçti sevgili, gözlerine bakmayalı kaç zaman oldu. Çık gel artık özlemim artıyor, yüreğimdeki kanlar pıhtılaşmadan gel ki yüreğim hayatının baharını yaşasın. Uzun zaman göremediğim sevgiliye olan hasretin son bulacağı gecenin kasvetli bir hava da yola çıkıp, sevgiliye uzanan yolun bu kadar uzayacağını hiç tahmin bile etmemiştim. Uzun bir yolculuktan sonra yol kenarında beklemeye başladım. Sigaramın ilk dumanı tüterken, yolu karşısında bir ışık gözlerime yansıdı, heyecanım kat be kat artmıştı. Ve nihayetinde sen geldin sevgili, boynuna sarıldığımda sen kokuyordu saçların, titrek ellerim ellerinin arasındaydı, özlemim katlanarak yüreğimde coşkuya dönüşmüştü, acemi bir garsonun elinde dökülen kahveleri yudumlayarak gözlerinin içine bakıyordum.  Zaman ne çabuk geçiyordu yanımda sen olunca, saat gece yarısını geçmişti artık ayrılık vaktiydi, senden kopmak, senden ayrılmak, sensizliği yaşamak zor olsa da seni bıraktığım köşe başından ayrılmak zor gelmişti. Eve vardığımda hayli geç olmuştu. Bir başka sabah görüşmek için sabırsızlanıyordum. Uyumak istedikçe uykularım kaçıyordu. Sigara üstüne sigara yakıp dumanını içime çekmeden üflüyorum gecenin karanlık rahmine, nihayet başımı yastığa koyup uyumaya başladım. Sabah uyanır uyanmaz saate baktım, geç kaldım diye hayıflanırken, saate gözüm ilişti ki, hayli vakit vardı daha, seni evden almak için yola koyulduğumda bir kez daha seni sevdiğimi anladım. Mutlu olmak için bir başkasının farklı bir şey yapmasına gerek yoktu. Mutlu olmayı bazen kendimiz seçeriz dürüst bir insanla, doğru zamanda bir ilişkiye başladığında mutlu olmak kaçınılmazdır ve ben seni bu mutlu duygularla almaya geldiğimde sen çoktan hazırlanmış merdivenlerden aşağıya iniyordun. Yüzümdeki mahcubiyet , yüreğimde bir anda sevince dönüştü ve artık ayrılık vakti gelmişti, yüreğimin parçalanmasına sebep olan şehirden uzaklaşıyorduk, ve sen yanımda oturup sessizce bakınıyordun etrafa oysa seni sevdiğimden habersiz kırlangıçlar gibiydin. Bir an önce uçmaya kararlı ve mahsun gözlerle etrafını süzen bir eda ile avuçlarımdan uçup gidercesine...

Yepyeni diyarları keşfetme arzusu ile kanatlarını sonsuzluğa doğru derin bir heyecan ile çırpıyordun ve nihayetinde uzun bir yolculuğun ardından görkemli ve tarihi şehirdeyiz. Dostlarla bir araya gelmiştik, sen derin sohbetlere dalarken, ben uzaktan uzağa seni gizlice seyrediyordum. Güneşe karşı adeta dans edercesine etrafına neşe saçıyordun. Seni gören kelebeklerin ömrü uzarken, bunu çekemeyenler hasetlerinden çatlarcasına senin dedikodunu yapıyorlardı. Sen bunlara aldırış etmeden ahenkle kanatlarını çırpıyordun sonsuz boşluğa doğru...

Gecenin zifiri karanlığında yüzüne çarpan ışıklar senin güzelliğini bana bambaşka gösterirken, aşkın şarabını yudumluyorduk beraber ve bir anda bakışmalarımız aşkın ateşi ile karşı karşıya geldi. Dışarıda buz gibi rüzgar esiyordu, sen soğuk havanın etkisini birazcık olsun azaltmak istercesine ellerini ellerime uzatarak yüreğinin tüm sıcaklığıyla yüreğimi ısıtıyordun. Uzun  bir yürüyüşün ardından gecenin kasvetli havası ve sessizliği tüm kentin sokaklarına yayılmışken, mutluluk adımlarıyla üstüne üstüne gidiyorduk gecenin. Gecenin şehvetiyle yatağıma uzandım düşlerin pençesinden ise kurtulmam mümkün olmadı sevgili, sabahın ilk ışıklarıyla uyandığımda suretin belirdi yüreğimde...

Yatağımdan uyanır uyanmaz eşsiz endamını karşımda görüverdim. Sonra ellerimi uzattım ellerine sıcaklığını iliklerime kadar htim. Birlikte uyanmanın başka bir mutluluğu var mıydı?

Aşk kapıma ilk defa böyle hırçın, böyle deli, böyle sıcak gelmişti ve ben o an kendimi derin kuyularda buluverdim. O derin kuyudan çıkmaya hiç niyetim yoktu. Çünkü aşkın sarhoşluğu beni benden etmişti. Kendimi aynada tanıyamıyordum. Evet ben aşıktım, bunu kabullenişim fazla uzun sürmedi ve seni bulmuşken kaybetmeye de niyetim yoktu. Özlüyorum seni, gecenin zifiri karanlığında seviyorum seni  Amed'in hırçın soğuğunda, Ey gündüzler, ey geceler bu aşktan titrercesine seviyorum kanatlı kırlangıcımı...

 

 

 
Etiketler: KIRLANGIÇLAR, AŞK, İLE, ÇIRPAR, KANATLARINI,
Yorumlar
Diğer Yazılar
BİR ANNENİN OKUL KIYAFET FERYADI!
TOPLUM İNTİHARI VE SEVMEK…
İNSANI BAZEN ISITIYOR…
Ergani'de Parlayan bir yıldız var
Diyarbakır, Berlin Değil
SİLVAN’IN TARİHÇESİ (1)
AK partide ne değişecek?
Medya, siyaset ve ticaret iç içe
Demokrasi Kavramı
DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ ARIYOR!
EĞİTİM İLE ALAKALI BİRKAÇ SORU…
SUÇSUZ BİR GEYİKTİR ‘KOÇERO’…
BÜROKRASİ HASTALIĞI
BAHARDA AŞK BAŞKADIR...
BEN SENİ UNUTMAK İÇİN SEVMEDİM Kİ...
DİYARBAKIR SİLVAN TARİHÇESİ…
GELECEĞİN ZAFERİ BİZİMDİR…
ERBİL İZLENİMLERİ…
KORONAVİRUS ÜZERİNE
DİYARBAKIR CHP İL KONGRESİ İZLENİMLERİ…
DEPREM…
BİR ÇİFTLİK BANK VAKASI!
GECEDEKİ SEN...
SEVGİ İYİLEŞTİRİR.
İNSAN İNSANIN KURDUDUR…
Zaman mı kötü? İnsanlar mı?
Değerli Bir İnsanı / Bir Değeri - Yitirmek
KÖPEKLER VE MEZARLIKLAR
Savaş,kan, gözyaşı
MERHABA
BİR ÇİNGENE KIZIN HÜZNÜDÜR HAYAT
Ne Olmuşsa Olmuş
SAÇLARIMDAN ELLERİNİ ÇEKME SAKIN
Kaş yapayım derken göz çıkarmak...
FARQİN & (SİLVAN)
Kazananlar hep kötüler olur
RENGİN ADI YEŞİL
KÜÇÜK BEDENİN AĞIR YÜKÜ
BAHARDA AŞK BAŞKADIR...
ÇİÇEK DALINDA GÜZEL!
HÜZNÜME MUTLULUK OL!...
Karadeniz İzlenimleri
AŞKIN GİZEMİ
AFRİN Mİ O DA NE?
Cinsel İstismar Ve Türkiye
İRAN'DAKİ İÇ KARIŞIKLIKLARIN AMACI NE?
YÜREĞİNDE "NAR" LEKESİ
YAŞAMAK AŞKTAN İBARET
KAYMAKAM DEDİĞİN BÖYLE OLMALI
Tedbirsizlik yaygın olunca, hem sıkıntı olur hem kaza!
Sonbahar ve Sen
3 ay boyunca uyudunuz mu?!
Yeni Eğitim Yılında En Büyük Sorun Öğretmen Açığı
Ne Çok Yitirdik...
Gıda Denetimleri Yapılmalı
Anız (Saman) Yakılmasına "HAYIR" !
ÖDÜLLENDİRİLMESİ GEREKEN SİLVAN CEZALANDIRILIYOR MU…?
İKİNCİ BAHAR'DA AŞK
Hoş Geldin Ey Ramaz-I Şerif
FEN LİSESİ MÜJDESİ
Diyarbakır Eğitiminde kalite dönemi
Aşk için ölüyorum
Sen Gidersen Cané
Yağmur Yüreklim...
İmkansız 'AŞK'
Çevrecilik mi?
Silvan seni asla Unutmayacak...
Bir koltukta 3 müdür!
Yaşamda Saygı, Gazeteciye Sevgi
Sahi eğitimde nerdeyiz?
Cinayetler Şehrinde
Hastane Yatak Sayısı Neden Düşürüldü?
MEŞHUR TAVACI RECEP USTA / RECEP BUDAK
KASIMDA AŞK BAŞKADIR…
İlana Çıkmayan İhale ve Şeffaflık
MUSUL’U DÜNYA KURTARACAK, DÜNYAYI MUSUL
SONHABAR VE YAPRAK
NEDEN VE SONUÇ OLAN 'SEVGİ'
TOPRAK AŞKIN YOLDAŞIDIR
Umudun adı, Fen Lisesi olsun
Mutluluk için savaşmak gerek
Yetimin başını okşamanın bile büyük mükafatı vardır
Sahi STK’lar ne işe yarar?
İş-Kur Rant Kapısı mı?
Gözlerdeki fırtınanın adıdır “Boran”
KENDİNİ ÖLDÜREN YAŞAM
Hasta Çok, Doktor Yok!
GELECEK ELLERİMİZDE
YİTİRİLENİN MEKTUBU
200 Yıl Yaşamak İster misiniz?
"Güneş'in Çocuklarını Üşütmeyelim"
Sur Nere, Toledo Nerde
DOMUZ GRİBİ VE BARIŞIN PANDEMİSİ
Kardeşlik İnsanlıktır
Neyin güvenlik sorunu?
Ölüyorlar...!!!!
Geçmişin karanlığından, geleceğin aydınlığına
-BORAN-
"Yaprak döker bir yanımız Bir yanımız kan reva içinde"
Bu bir sel felaketi değil!
Okullarda Eğitim Yok Mu?
Savaş ve Aşk
2015 SİLVAN SESİZLİĞİN ÇIĞLIGI VE SAVAŞA HAYIR DİYEN ÇOCUKLAR
MEDYA FARELERİ İŞ BAŞINDA
SİLVAN SAVAŞ ALANI GİBİ...
KÜRTLER NE İSTİYOR?
BAŞKASI AÇKEN TOK YATMAK…
NEDEN SAVAŞ NEDEN KAN?
IŞİD VE TÜRKİYE
SİLVAN DERT KÜPÜ!...
SİLVAN UÇURUMA DOĞRU SÜRÜKLENİYOR
SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI
SİLVAN KİMLERE EMANET!...
İMAM YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLURSA
SANDIKTAN HDP ÇIKTI
SANDIKTAN HDP ÇIKTI
SİLVAN’DA TACİZ OLAYI
YİNE YENİ YENİDEN SEÇİM!... (2)
YİNE YENİ YENİDEN SEÇİM!...
Bölge Susuz Kalacak!
Kaya gibi Adam
GÜNEYDOĞU’DA KADIN OLMAK!
Hırsız Kim?
Işte örnek işletmeci
“Dok-tor-suz Hastane“
İYİLİK-SAĞLIK
Ortadoğu'da Kaygan Zemin
İŞİD DECCAL mi?
DAĞLAR EZGİLERİ DİNLEDİ!
Cezaevi Ölümevi Olmasın !
BİRLİK(TE) ÖZGÜR YAŞAM
İstiklal Marşı Direnişi mi, yoksa tayin telaşı mı?
Vatandaş Ödeyemez, Esnaf Tahsil Edemez
Geleceği aydınlatan KİTAPLAR
BAHARLA DİRİLEN GÜNLER
1 Mayıs'ta çalışıyorum.
HEWLÊR
LEHÎ Bİ LEHÎ SEFERBERî
Silvan'ın lidere değil, Yöneticiye ihtiyacı var
BDP'nin Seçim Zaferi
ÖZLENEN SİLVAN
AKBABALAR ÜŞÜŞTÜ!...
Kültür Emperyalizminin Toplum Üzerindeki Etkisi
Seçim Geliyooooor
HASRETİMSİN…
UMUDUN UMUDUM OLSUN…
RÜZGAR EKEN, FIRTINA BİÇER!
EĞİTİMDE GELİNEN SON NOKTA…
DİCLE’DE AŞK VE SU
AŞK SEN NELERE KADİRSİN...
YERELDEN GENELE HEP TUFAN…
YAŞAM NEDİR?
SONBAHARDAKİ YAPRAK DÖKÜMÜ...
ARAMAMAMI İSTİYORSAN...
Ben, artık BİR ACAYİP ADAMIM…
SİLVANLI OLMAK
KUYRUĞA GEL VATANDAŞ!
MAKSAT AĞZIMIZ TATLANSIN
SİLVAN'A BAŞKAN ARIYOR...
DEMOKRATİKLEŞTİK Mİ ACABA?
ÖYLE ÖZLEDİM Kİ SENİ?
DENİZLERDE ESEN AŞK HAVASI
BİR BAYRAM SABAHI
Bırakın İki Yüzlü Dolaşmayı...
O Adama Benzemek…
ÇOCUKLUĞUMUN RAMAZANLARI...
MUTLULUĞUN RESMİ
KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE BAK!...
SANA KIYAMADIĞIM İÇİN KENDİME KIYAMADIM…
GÖZLERİN…
HUZURUN ÖTESİNDE BİR YER
BİR MEKTUP
BİR BÜROKATIN BAŞARISI
BU AŞKIN TARİFİ SENDE
SİLVAN’A GÖSTERİLEN ÖZEN
KANDAKİ ZEHİR
KALDIRIM İŞGALİ CAN ALDI
MAVİ MARMARA OLAYI VE İSRAİL
NEVROZUN BARIŞA UZANAN ELİ
BARIŞA YAKIN OLMAK
DİKENLİ GÜLLER
SİLVAN’IN DEĞİŞEN YÜZÜ
SİLVANLI OLMAK
ÇİÇEKLER SOLMASIN
Engelsiz Bir Yaşam!...
‘Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz’
İNSANIN İNSANA YANMASI…
YENİDEN YAŞAYALIM...
Neye Göre Pazarlık Usullü ve Doğrudan Temin
Okulda Ne Giyeceğim ?
MEDENİYETLER ÜLKESİNDE YAŞAM (!)
Tarihi Diyarbakır ve Spor
KARANLIĞIN GÖLGESİ İSYANIM
10. Gurur Yılımızdan Merhaba
İLAV.GOV.TR

Öne Çıkanlar
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Alanyaspor
23
0
0
2
7
9
2
Galatasaray
20
0
2
2
6
10
3
Fenerbahçe
20
0
2
2
6
10
4
Beşiktaş
19
0
3
1
6
10
5
Kasımpaşa
15
0
4
3
4
11
6
Gaziantep FK
15
0
1
6
3
10
7
Fatih Karagümrük
14
0
2
5
3
10
8
Göztepe
14
0
1
5
3
9
9
Başakşehir FK
14
0
4
2
4
10
10
Trabzonspor
12
0
4
3
3
10
11
Hatayspor
12
0
1
3
3
7
12
Yeni Malatyaspor
12
0
3
3
3
9
13
Çaykur Rizespor
12
0
3
3
3
9
14
Konyaspor
12
0
3
3
3
9
15
Antalyaspor
10
0
4
4
2
10
16
Sivasspor
9
0
4
3
2
9
17
BB Erzurumspor
9
0
4
3
2
9
18
Kayserispor
8
0
5
2
2
9
19
Denizlispor
6
0
5
3
1
9
20
Gençlerbirliği
5
0
6
2
1
9
21
MKE Ankaragücü
2
0
6
2
0
8
Arşiv
Haber Yazılımı