Yazı Detayı
15 Ağustos 2016 - Pazartesi 13:10 Bu yazı 634 kez okundu
 
Ergani’deki O Sendika Temsilcisine..!
Volkan ESER
v.eser@guneydoguguncel.com
 
 

Allah, her zaman iyilerin ve doğruların yanındadır. Şunu asla unutmayın: Siz doğru olanı tercih ettiğinizde asla yalnız kalmazsınız. Allah her zaman sizinle. Allah’ın sizinle olması yetiyor zaten.  O sizi her türlü iftira, yalan ve felaketten korur.  

Şimdi size aylar önce bir şahısla ilgili vahim iddiaları yazarken, ki o şahıs şuan Fetullahçı Terör Örgütü Soruşturması kapsamında cezaevinde tutuklu. Bazı rantçı grupların tepkisine ve hatta ağır hakaret ile iftiralarına maruz kalmıştım.

Bugün cezaevinde tutuklu bulunan o şahısa adeta zırh olanlar, haklının yanında değil, sırf kendi çıkar ve menfaatleri için yanlışın yanında yer almıştılar. Şimdi nerde yer alıyorlar hiç bilmiyorum. Pekte önemli değil. O gün haksızın yanında yer almış haksıza adeta zırh olmuştular. Ve bize kalmayan ahlaksızlık çerçevesinde iftiralar atmıştılar.

Bugün cezaevinde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski Kaymakam Eşref Yonsuz hakkındaki iddiaları 4 ay önce yazdığımda, bu rantçı ve yalaka takımı, o iddiaların araştırılmasını, incelenmesini kısacası, sonucunu beklemeden, şahsıma karşı topyekun sistemli bir saldırı başlattılar. Şahsıma ‘Yahudi uşağı, rantçı’ gibi ahlaksızca belden aşağı vuruşlarla iftira attılar.

Ben yoksulun, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savundum. Millete, devletin makamını kullanarak zulüm eden ve makam odasına gizli kamera yerleştiren bir mülki amiri deşifre ettim. Suç mu işledim?

Eşref Yonsuz ile hayatımda bir defa bile karşılaşmadım. Yaşadığım hiçbir kişisel mesele yok. Sadece haklının yanında yer alıp, onun yanlış, adaletsiz ve hukuksuz yaptığı iddia edilen uygulamalarını yazdım. Kötü mü ettim?

Bu şahısla ilgili iddiaları yazarken, onu savunanlar tek bir gün beni arayıp ta, ‘Ya siz Kaymakamımızla ilgili atıp tutuyorsunuz da ellinizde her hangi bir kanıt var mı?‘ diye sormadılar.  Apar topar çok sevdikleri biricik kaymakamlarına koşarak göstermelik bir destek açıklaması yaptılar. Akıllarınca Kaymakamı akladıklarını sandılar. İmza kampanyaları başlattılar. Peki sonuç ne oldu?

Evet. Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Ergani eski Kaymakamı Eşref Yonsuz’u öyle sanıyorum ki bilmeyen yoktur. Vahim iddialarla Türkiye’de nam yapan bir kişi.. Kendisi şuan bu ülkeye bu vatana ihanet etmiş Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklu.

Hakkındaki vahim iddiaları ben aylar önce yazmış ve FETÖCÜ olduğuna yönelik duyduğum şüpheleri de açık açık belirtmiştim. İşte tam o günlerde sistemli bir organizasyon geliştirildi. Adına da ‘Kaymakam’a destek’ adı verildi. Bazıları emir vaki, bazıları ısrar üzerine bazıları da çıkarları doğrultusunda Hükümet konağına getirildi. Pozlar verildi basın açıklaması okundu. Basın açıklamasını okuyan Memur-Sen Ergani Temsilcisi Cihan Selçuk idi.

Noktası virgülüne dokunmadan paylaşıyorum o açıklamayı;

“Ergani Kaymakamı Eşref Yonsuz ve Erganili STK’lar üzerinde oynan oyunları, yazılan asılsız yazıları, yapılmaya çalışılan tüm karalamaları ve şahısları üzerinde kurulmak istenen her türlü vesayeti kınamak için toplanmış bulunmaktayız. Yapılan saldırı ve karalamaların arkasında rant sağlamak isteyen kişiler var. Ergani Kaymakamımız, Erganililerin sorunlarıyla ilgileniyor. Ve iddiaların aksine kimseye keyfi muamelede bulunmuyor. Yardım yapılacak kişi veya kişilerin durumuna; ilçemiz sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile birlikte mütevelli heyetinin değerlendirmesi sonucunda karar verildiği ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla komisyonun belirlediği veya uygun gördüğü kişilere yardım yapılabilmektedir. Komisyonda yer alan birkaç mütevelli heyeti üyesi ile yaptığımız görüşmede kaymakam beyin hiç kimseye keyfi muamelede bulunmadığını komisyonun kararı doğrultusunda vatandaşlara yardımcı olduklarını dile getirmektedirler. Son günlerin modası haline gelen “paralelci”, “hükümetin aleyhtarı” veya sayın Cumhurbaşkanımıza “diktatör” dedi damgası vurmaya çalışmak kime ve neye hizmet amacı taşımaktadır? Eğer kaymakam beyin paralel yapı ile bağlantısı olduğunu belirtiyorsanız -ki bu çok ağır bir ithamdır- bu konu ile ilgili kamuoyuna ispatlamaya ve belgeleri sunmaya davet ediyoruz.”

O günkü açıklamasında Kaymakamı aklayan, bizi suçlayan bu sendika temsilcisi,  15 Temmuz darbe girişiminin ardından beni aradı. Kendince günah çıkarmaya çalıştı. ‘Ben sadece makamların zarar görmemesi gerektiğine işaret ettim’ dedi. Ama siz değerli okuyucularımın da, gördüğü gibi metinde tek bir makam kelimesi yok. Kaymakam hakkındaki iddialara peşinen yalan denilmiş.

Hiç kıvırmayın. Siz o gün inceleme sonuçlarını beklemeden apar topar bugün FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Kaymakam’a alenen destek çıktınız.!

Şimdi, FETÖ soruşturması kapsamında şuan tutuklu bulunan eski bir Kaymakamı, o gün savunduğunuz, ona destek açıklaması yaptığınız için pişman mısınız? Çok merak ediyorum.  Bugün tutuklu bulunan şahsı o gün savunduğunuz, akladığınız ve kamuoyunu yanıtınız. Özür dilemeyi düşünüyor musunuz?  Herkesin samimiyetini dobra ortaya koyacağı ve safını belli edeceği bir dönem yaşıyoruz. Sizin safınız neresi? Sayın Selçuk. Bu samimiyetler sadece demokrasi nöbetlerine katılarak gösterilmez. Zira bugün gözaltı ve tutuklananların bir bölümü de demokrasi nöbetinde şov yapmıştı.    

Ayrıca,  Kaymakamlığın sosyal medya hesabındaki bir paylaşımın altına yorum yazarak, bize ‘Yahudi uşakları, rantları mı kesildi? Gebersinler’ gibi ahlaksızca hakaret eden Eğitim-Birsen Sendikası Dicle sorumlusu Y.K’ ile de ‘abilerin’ olmadığı bağımsız yargı önünde hesaplaşacağız.

 

 
Etiketler: Ergani’deki, Sendika, Temsilcisine
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADAY ADAYLARI
Yerel Gazetelerin Önemi!
Büyükşehir’deki ‘Kocaelililer’ Ayıp Etmiş!
Köklü Değişim Geliyor!
Bismil’deki O Tabela!
En Büyük Tehlike!
KADINLAR..!
MEHDİ EKER
GÜNÜMÜZ!
24 OCAK
KARAYOLLARI: OYUN BOZAN
Bürokrasiye Ayar Şart!
ALÇAKSINIZ..!
Diyarbekirspor ve Fevzi İlhanlı
Bir Başkadır Sur
SİLVAN KONUŞUYOR!
SİLVAN KONUŞUYOR!
HALK SEÇİMİ DEĞİL ‘NE OLACAK BU İŞ’ DİYOR!
SİLVAN’DA NELER OLUYOR?
Gönlümüzdeki başkan: Ali İhsan Kaya
Gönlümüzdeki başkan: Ali İhsan Kaya
SALDIRI OLABİLİR DİKKAT!
TATSIZ BİR GÜN
BİR BABA 40 EVLADA BAKAR AMA 40 EVLAT…!
BÜROKRASİ İŞİNE BAKSIN!
DOĞRUYU ALKIŞLAMAKTA GÖREVİMİZ
DİYARBAKIR’DA OLSAYDI YİNE SUSARMIYDINIZ?
BU MÜZE NE ZAMAN AÇILACAK?
ABİ KİM OLACAK?
EVLAT OLSAN SEVİLMEZSİN BE DEDAŞ.!
TEMAYÜL YOKLAMASININ ARDINDAN
ANKARA KULİSİ-1
EĞER BÖYLE İSE BRAVO!
D.Ü YÖNETİMİNE
PUSLU HAVAYI DAĞITMALIYIZ
BAŞSAVCIYI ÇEKEMİYORLAR!
GENEL SEKRETERE AÇIK MEKTUP
3 REZALET
HOŞ GELDİN 11 AYIN SULTANI
SAĞLIKTA KÖKLÜ REVİZYON ŞART!
NASIL BİR POLİS!
AK PARTİ VE BDP..
RÖVANS SOKAKTA ALINM..
O MESAJ
ÜRETEN ŞEHİR OLMAK
PEKİ YA MUHALİF MEDYA?
MİLLET DERS VERECEK!
BU KEZ ON ÜZERİNDEN ON
TURİST’İ NASIL KARŞILAMALIYIZ
KARANLIK KENTİN İSYANI
HUKUK HERKESE EŞİT OLMALI
GENEL SEKRETERE AÇIK MEKTUP
MİLLİ EĞİTİM’DEN MEKTUP VAR!
KURUMLARA DENETİM ŞART
DÜNYANIN GÖZÜ DİYARBAKIR'DA
BUNLAR AK PARTİ’YE ZARAR VERİYOR
SEÇİM KULİSİ
EKER Mİ, KURT MU?
BU PROJEYE DESTEK VERİN!
DİYARBAKIR, BAKANLAR VE YATIRIM
ELÇİ’YE VEFA
DİYARBAKIR’SIZ RAMAZAN
‘DARBE’YE ALKIŞ TUTMAK
DTSO VE TAN’IN İSTİFASI
HOŞ GELDİNİZ VALİ BEY
HİZMETTE ENGEL GAFLETLER
HELALLEŞELİM
BURADA KUSUR KİMDE?
SAĞLIKSIZ SAĞLIK HİZMETİ
ÇÖZÜM SÜRECİ VE HALK
SAĞLIKSIZ SAĞLIK HİZMETİ
SİZ OLMAYACAKSINIZ!
KAN TACİRLERİ BARIŞ’A VURUYOR
VALİ’DEN MESAJ VAR
BARIŞ HAYIRLI OLSUN
BU MÜDÜRÜ ALIN!
DİYARBAKIR YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR
DİYARBAKIR’A HİZMET EDİN
MEÇHUL ÖĞRETMEN
KAR KOKUSU
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDEKİ KARARLILIK UMUT VERİCİ
YENİ YIL KARDEŞLİK YILI OLSUN
EĞİTİMDE REZALET ÜSTÜNE REZALET
İL BAŞKANI KİM OLACAK?
ŞEHRİN ALT YAPISI KIŞA HAZIR MI?
SİYASETÇİ ÖZGÜR OLMALI
GİRİŞİMCİ KADINLAR
Öğretmenler ve Şiddet
DİYARBAKIR KİLİTLENDİ
ÖLÜMÜ GÖSTERMEK!
HALKÇI EMNİYET
HALA NE BEKLİYORSUNUZ
İLAV.GOV.TR

Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv
Anketler
Belediye Başkanı Kim Olsun
Haber Yazılımı