Yazı Detayı
06 Kasım 2013 - Çarşamba 13:02 Bu yazı 1566 kez okundu
 
BUNLAR AK PARTİ’YE ZARAR VERİYOR
Volkan ESER
v.eser@guneydoguguncel.com
 
 

AK Parti’nin çatısı altında olup, kendisini partili gibi gösterip ancak sadece ve sadece kendi çıkar ve menfaatlerini düşünen küçük bir kesim var. Bunlar ne halkın, ne Diyarbakır’ın ne de partinin menfaatlerini düşünmüyorlar. ‘İktidar nimetlerinden nasıl faydalanırım’ düşüncesindeler. Bir de hırsız, beceriksiz ve kapısı halka kapalı olan bürokratlar var. İşte bunlar AK Parti’ye ciddi anlamda zarar veriyorlar.

AK Parti, hafta sonunu kampta geçirdi. Başbakan ve Genel Başkan Recep Tayip Erdoğan, 2 günlük kampta yerel seçimler için ‘İyi çalışın’ talimatı verdi.  Peki gerçekten yerel seçimlerde başarılı olmak adına yeterince çalışılıyor mu? Ben bölgede AK Parti’nin ciddi anlamda hedefe odaklandığını düşünmüyorum. Henüz teşkilatlarda o heyecanı göremiyorum.  Batı, İç Anadolu ve Karadeniz’i bilmiyorum ama Doğu ve Güneydoğu’da AK parti’de henüz bir asılma yok. Sanki hepsinde ‘ Ne yapsak kazanamayız’ düşüncesi hakim. Bu düşünce de onları hedeflerinden yoksun bırakıp maça 1-0 mağlup başlamalarına neden oluyor.

Bakın geçmiş yıllarda seçim süreci başladı mı özelikle iktidar partisinde çok ciddi bir heyecan yaşanır belediye meclis üyeliğinden belediye başkan adaylığı için adeta aday patlaması yaşanırdı. Bu yıl yerel seçimler süreci başlamasına rağmen AK Parti’de aday adaylığı konusunda çok ciddi bir sıkıntı var. Birkaç aday adayının dışında başvuru yok.  Büyükşehir için aday adayı başvurusu aldığım bilgiye göre sadece bir. İlçe belediye başkan aday adaylığı başvurusu Büyükşehir’e oranla daha fazla. Ancak dışarıdan pek fazla yok. Başvuru yapanların büyük bir bölümü teşkilat içerisinden.  Genel merkezin bu konuda İl başkanına uyarıda bulunduğu ileri sürülüyor. İddialara göre Genel merkez, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin hatta ilçe başkanlarının hiçbir şekilde istifa edip belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunmamalarını istemiş. Buna rağmen istifa edip aday adayı olmayı düşünenler var. Hatta bir kısmının istifa ettiği de söyleniliyor.

Peki ne oldu da AK Parti bu kadar ilgisizliğe uğradı. Birincisi halkın sorunlarını çözme konusunda yeterli verim alınamadı. Kurumlardaki başı boşluluk hatta ve hatta yolsuzluk iddiaları ve vatandaşın midesini bulandırdı. Milletvekilleri ile il ve ilçe teşkilatları arasında yeterli birliktelik sağlanmadı.  İl ve İlçe teşkilatları hep çekişti. İlçe başkanları kendi yönetimleriyle bir türlü barışık olamadı.  Bu konuda bana ulaştırılan bir çok hadise var.

Bazı ilçe başkanları sahaya çıkıp vatandaşla bir araya gelme, vatandaşın sorunlarını çözmek yerine enerjisini farklı alanlarda kullanıyor. Koltuk sevdası maalesef hizmetin ve Diyarbakır’ın önüne geçmiş durumda. Vatandaş elbette ki  sorununu çözen, gittiği zaman kendisini kapıda karşılayıp kapıya kadar uğurlayan bir siyasetçiyi tercih eder ve ona teveccüh gösterir.  Kendisini saatlerce bekletip sorunuyla ilgilenmeyen bir siyasetçiye asla güvenmez ve teveccühte göstermez.

Çok açık ve net ifade ediyorum.  Her alanda devrim yapan AK Partiyi, sadece kendi menfaatlerini ön planda tutan yöneticilerden uzak tutmak lazım. Aksi takdirde vatandaşın ilgisi ve desteği gün gittikçe azalacak. 

AK Parti’nin başta Diyarbakır olmak üzere bölgede aldığı oya baktığımızda bu oyun Başbakan Erdoğan’ın oyu olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Kimse kusura bakmasın Diyarbakır’da yüzde 30 ile 35 arasındaki oy oranının gerçek sahibi Erdoğan’dır. Ne bir Milletvekili ne de bir ilçe başkanının oyu değildir.  Burada başta Milletvekilleri olmak üzere il, ilçe teşkilat başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları kademeleri Erdoğan’ın yüzde 35 oranındaki oyunun üzerine ne koydu ne koyacak ona bakmak lazım. Bu partinin zaten önemli bir tabanı var.  Buradakilerin görevi bunu muhafaza etmekten çok artırmaktır. Ama yerelin uyguladığı politikalara baktığımızda maalesef bırakın tutmayı azaltmaya yönelik bir gidişat var.  Parti’de görev alanların büyük bir bölümü elbette iyi niyetli. Ancak küçük bir kesim var. Onların derdi iktidar nimetlerinden faydalanmak. Bu kişiler, ‘ Nasıl faydalanabiliriz’ düşüncesi içerisinde. Onların bu düşüncesi ve eylemi, maalesef o büyük bir partili kesimin bütün iyi niyetli gayretini gölgeliyor. Başarı yerine rezillikler konuşuluyor. Bu da partiye ciddi anlamda zarar veriyor.  Parti çatısı altındaki bu art niyetli insanlar kadar bazı bürokratlarında rezillikleri zarar veriyor. Belki Milletvekilleri ve teşkilat yetkilileri bunun farkında değil ama kamuoyunda bu anlamda aşırı söylentiler var. Bu söylentilerden de anlaşılıyor ki bürokratın başarısı da başarısızlığının da faturası partiye kesiliyor.  Özetle AK parti çatısı altında olup kendisini partili olarak gösteren ufak bir kesim kendi menfaatlerine partiyi kurban ediyor. Halkın, Diyarbakır’ın ve AK Partinin menfaatini zere-i miskal kadar düşünmüyor. Sadece ve sadece kendi menfaatini ön planda tutuyor. Milletvekilleri ve il başkanı bunlara karşı son derece dikkatli olmalı. Bu zihniyette olanları partiden uzaklaştırmalı. Kimse kimseyi kandırmasın. Milletvekilleri de il başkanı da ilçe başkanları da. Parti içerisinde iyi de kötüyü de biliyorlar. Onlar çürük elmayı bizden daha iyi fark ediyorlar. Ama bir türlü çürükleri ayıklayamıyorlar veya kut ayıklamak istemiyorlar. İkincisi de hırsız, beceriksiz kapısı halka kapalı bürokratları biran önce görevden uzaklaştırmalılar. Aksi takdirde fatura çok ağır olur. Bizden söylemesi.    

 
Etiketler: BUNLAR, AK, PARTİ’YE, ZARAR, VERİYOR
Yorumlar
Diğer Yazılar
ADAY ADAYLARI
Yerel Gazetelerin Önemi!
Büyükşehir’deki ‘Kocaelililer’ Ayıp Etmiş!
Köklü Değişim Geliyor!
Bismil’deki O Tabela!
En Büyük Tehlike!
KADINLAR..!
MEHDİ EKER
GÜNÜMÜZ!
24 OCAK
KARAYOLLARI: OYUN BOZAN
Bürokrasiye Ayar Şart!
Ergani’deki O Sendika Temsilcisine..!
ALÇAKSINIZ..!
Diyarbekirspor ve Fevzi İlhanlı
Bir Başkadır Sur
SİLVAN KONUŞUYOR!
SİLVAN KONUŞUYOR!
HALK SEÇİMİ DEĞİL ‘NE OLACAK BU İŞ’ DİYOR!
SİLVAN’DA NELER OLUYOR?
Gönlümüzdeki başkan: Ali İhsan Kaya
Gönlümüzdeki başkan: Ali İhsan Kaya
SALDIRI OLABİLİR DİKKAT!
TATSIZ BİR GÜN
BİR BABA 40 EVLADA BAKAR AMA 40 EVLAT…!
BÜROKRASİ İŞİNE BAKSIN!
DOĞRUYU ALKIŞLAMAKTA GÖREVİMİZ
DİYARBAKIR’DA OLSAYDI YİNE SUSARMIYDINIZ?
BU MÜZE NE ZAMAN AÇILACAK?
ABİ KİM OLACAK?
EVLAT OLSAN SEVİLMEZSİN BE DEDAŞ.!
TEMAYÜL YOKLAMASININ ARDINDAN
ANKARA KULİSİ-1
EĞER BÖYLE İSE BRAVO!
D.Ü YÖNETİMİNE
PUSLU HAVAYI DAĞITMALIYIZ
BAŞSAVCIYI ÇEKEMİYORLAR!
GENEL SEKRETERE AÇIK MEKTUP
3 REZALET
HOŞ GELDİN 11 AYIN SULTANI
SAĞLIKTA KÖKLÜ REVİZYON ŞART!
NASIL BİR POLİS!
AK PARTİ VE BDP..
RÖVANS SOKAKTA ALINM..
O MESAJ
ÜRETEN ŞEHİR OLMAK
PEKİ YA MUHALİF MEDYA?
MİLLET DERS VERECEK!
BU KEZ ON ÜZERİNDEN ON
TURİST’İ NASIL KARŞILAMALIYIZ
KARANLIK KENTİN İSYANI
HUKUK HERKESE EŞİT OLMALI
GENEL SEKRETERE AÇIK MEKTUP
MİLLİ EĞİTİM’DEN MEKTUP VAR!
KURUMLARA DENETİM ŞART
DÜNYANIN GÖZÜ DİYARBAKIR'DA
SEÇİM KULİSİ
EKER Mİ, KURT MU?
BU PROJEYE DESTEK VERİN!
DİYARBAKIR, BAKANLAR VE YATIRIM
ELÇİ’YE VEFA
DİYARBAKIR’SIZ RAMAZAN
‘DARBE’YE ALKIŞ TUTMAK
DTSO VE TAN’IN İSTİFASI
HOŞ GELDİNİZ VALİ BEY
HİZMETTE ENGEL GAFLETLER
HELALLEŞELİM
BURADA KUSUR KİMDE?
SAĞLIKSIZ SAĞLIK HİZMETİ
ÇÖZÜM SÜRECİ VE HALK
SAĞLIKSIZ SAĞLIK HİZMETİ
SİZ OLMAYACAKSINIZ!
KAN TACİRLERİ BARIŞ’A VURUYOR
VALİ’DEN MESAJ VAR
BARIŞ HAYIRLI OLSUN
BU MÜDÜRÜ ALIN!
DİYARBAKIR YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR
DİYARBAKIR’A HİZMET EDİN
MEÇHUL ÖĞRETMEN
KAR KOKUSU
SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNDEKİ KARARLILIK UMUT VERİCİ
YENİ YIL KARDEŞLİK YILI OLSUN
EĞİTİMDE REZALET ÜSTÜNE REZALET
İL BAŞKANI KİM OLACAK?
ŞEHRİN ALT YAPISI KIŞA HAZIR MI?
SİYASETÇİ ÖZGÜR OLMALI
GİRİŞİMCİ KADINLAR
Öğretmenler ve Şiddet
DİYARBAKIR KİLİTLENDİ
ÖLÜMÜ GÖSTERMEK!
HALKÇI EMNİYET
HALA NE BEKLİYORSUNUZ
İLAV.GOV.TR

Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Arşiv
Anketler
Belediye Başkanı Kim Olsun
Haber Yazılımı