İhsan YILMAZ BİR ANNENİN OKUL KIYAFET FERYADI! UA-193998289-1
Silvan Açı Egitim Kurumları
Yazı Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 14:51
 
BİR ANNENİN OKUL KIYAFET FERYADI!
İhsan YILMAZ
İhsanyilmaz_761@hotmail.com
 
 

Duyan var mı, bu feryadı acaba?

Bir anne çocuklarına okul kıyafeti alacak, ama nasıl alacak;

Okul müdürü çocukların okul kıyafeti olmadığı için okula almıyor, peki okul aile birliği hangi amaçla kuruldu.

Okul aile birliklerinin hesaplarımı kimler kullanıyor...

Okul aile birliği nedir?

Ne iş yapar?

Görevleri nelerdir, amacı nedir?

Çocuklar anaokulu eğitimi yaşına gelene kadar ebeveynleri tarafından eğitilmektedir. Evden çıkışla birlikte ilk kez hiç tanımadığı çok sayıda yaşıtıyla bir araya gelerek birtakım faaliyetlerin içerisinde yer almaktadır. Çocuk bir yetişkin olana kadar eğitimlerini okulda alır, ancak bu süreçte aile ile iletişim kopukluğu olabilir. Aile ile okul arasındaki iletişim kopukluğunun giderilebilmesi için de Milli Eğitim Bakanlığı okul aile birliğinin kurulmasına karar vermiştir. Peki okul aile birliğinin ne gibi ödevleri vardır?

 

Okul Aile Birliğinin Ödevleri…

Okul aile birliği; ebeveyn, öğretmen ve öğrenci üçgenindeki iletişimi sağlamakla yükümlüdür. Üyeler, toplantılar yaparak öğrencilerin genel durumları hakkında fikir alışverişlerinde bulunurlar. Maddi problemler yaşayan ailelerin çocuklarına her türlü destek sağlanır. Aynı zamanda öğrencilerin eşit ve adaletli bir eğitim görmesine olanak kılınır. Eğer varsa okuldaki sıkıntılar ve eksikliklerin giderilebilmesi için kararlar alınır. Farklı sınıftaki öğrenciler arasında da etkileşim olabilmesi ve bir farklılık yaratmak adına etkinlik düzenlenmesi kararları alınır. Böylelikle çocuklar derste aldıkları eğitimlerin yanı sıra sosyal ortamlarda da kendini keşfedebilir.

 

Serbest Giyim Kararını Aile Birliği Verdi

Aile birliğinin son yıllarda en çok gündeme aldığı konular arasında serbest giyim yer almaktaydı. Uygulamaya geçilip geçilmemesinin artı ve eksi yönleri tartışıldı ve karar serbest kıyafetten yana çıktı. Standart uygulamaların devam etmesi gerektiğini öne süren bir diğer fikir ise eşitlik kavramı üzerinden yola çıkmaktaydı. Çünkü gelir düzeyi iyi olan ailelerin çocukları daha iyi ve kaliteli ürünlerle okula gelecek, olanakları yeterli olmayanlar ise eksiklik yaşayacaktı. Bu eksiklik de çocukta, özgüvensizlik, utanma ve kendini olduğundan farklı göstermeye çalışma gibi problemlere yol açabilecekti.

 

Aile birliğinin yerine getirmesi gereken birtakım sorumluluklar aşağıdaki gibidir;

-Her fırsattan faydalanarak öğrencilerin millet; vatan, bayrak ve insanlık sevgilerini; Atatürk ilke ve inkılaplarına,manevi değerlere bağlılıklarını; dayanışma duygularını pekiştirmeleri amacıyla veliler ve okul müdürlüğü ile iş birliği yapmak.

-Okulun amaç ve eğitim ilkeleriyle eğitim faaliyetleri hakkında ana ve babaları aydınlatmak.

-Okulun programı, eğitimle ilgili yönetmelikleri konusunda öğrenci velilerini aydınlatmak.

-Öğrencilerin sorumluluk yüklenmelerine; dürüst, nazik, saygılı, başarılı ve düzenli olmalarına katkıda bulunmak üzere aile ile iş birliği yapmak; öğrencilerin başarılarını toplu şekilde ana ve babalarına göstermek için imkanlar hazırlamak.

-Çocukların başarılarının artırılması için ana ve babalarla iş birliği yapmak.

Öğrencilerin zamanında ve düzenli olarak okula devamlarının sağlanmasında veliler ve okul müdürlüğü ile iş birliği yapmak.

-Evde derslerine çalışmak için imkan bulamayan öğrencilere, okulda çalışma ortamı hazırlamak.

-Öğrencilerin disipline ve toplum düzenine uyum sağlamaları için okul müdürlüğü ve velilerle iş birliği yapmak.

-Öğrencilerin yapmaları uygun olmayan işleri, gitmeleri uygun olmayan yerleri okul müdürlüğü ile birlikte tespit etmek ve ana-babalarla iş birliği yapmak.

-Öğrencide bulunması istenilmeyen israf, gösteriş ve devlet malını hor kullanma gibi kötü davranışları önleyici tedbirleri almak.

-Özel yetiştirmeye ve teşvike muhtaç çocuklar hakkında gerekli çarelere başvurmak.

-Resim-iş, müzik, yabancı dil ve beden eğitimi derslerine özel ilgi duyan çocuklara okulda ve çevrede uygun imkanlar hazırlamak.

-Öğrencilerin sağlıklı olmaları ve bulaşıcı hastalıklardan korunmaları, temizlik alışkanlıkları kazanmaları, düzenli beslenmeleri ve boş zamanlarını değerlendirmeleri konularında veliler ve okul müdürlüğü ile iş birliği yapmak.

-Çocukların trafik kazaları ile diğer kazalardan korunmaları ve bu konuda alınacak tedbirlerle ilgili olarak veliler ve okul müdürlüğü ile iş birliği yapmak.

-Okul çağındaki çocukların bakımı, gelişimi ve eğitimi konularında konferanslar düzenlenmesini sağlamak.

-Öğrencilerin okul içindeki davranış ve çalışmalarını takip etmek için, ana ve babaların okulu ziyaret etme alışkanlığını kazanmalarına yardımcı olmak.

-Sınıf öğretmenlerini öğrencilerin ana ve babalarını ziyaret etmeye teşvik etmek.

-Bakıma, yedirilmeye ve giydirilmeye muhtaç hasta ve fakir öğrencilere yardım sağlanması için okul koruma deneği ile iş birliği yapmak.

-İşitme, görme, konuşma, beden ve zihin yönünden özürlü veya herhangi bir alanda yetenekli öğrencilerle, eğitimi zor öğrenciler gibi özel eğitime muhtaç çocuklar için tedbirler almak.

-Tatillerde veya derslerden sonra okulun kitaplık, bahçe, oyun ve spor tesislerinden öğrencilerin, velilerin, ana ve babaların faydalanmalarını sağlayacak tedbirleri almak.

-Çevrede okuma-yazma bilmeyen veya belli alanlarda yetişmek isteyen vatandaşları yetiştirmek üzere okulların yaptıkları faaliyetlere yardımcı olmak.

-Ders yılı içinde ve ders yılı sonunda okulun yapacağı faaliyetlere gerekli katkıda bulunmak.

 

Aile Birlikleri Toplantısı Ne Sıklıkla Toplanır?

Aile birliği toplantıları ayda bir düzenlenmektedir. Ancak denetleme kurulu toplantıları ise 6 ayda bir olmaktadır. Okul aile birliğine üyelikler tamamen gönüllülük esası zemininde gerçekleşir. Okulda yönetici olarak görev alanlar, öğretmenler ve ebeveynler üye olabilirler. Başkan, gönüllülük esasına göre seçildiğinden ek bir ödenek almamaktadır. Amaç çocukların gelişiminde yaşanabilecek eksikliklerin giderilebilmesi olduğu için tamamen gönüllülük amacıyla hareket edilir.

Şimdi geçtiğimiz günlere sosyal medya sayfalarında Diyarbakır'da bir annenin yaşadıkları sıkıntıları siz değerli okuyucularımla paylaşmak isterim.

Günaydın hayırlı Cumalar Siz sevgili dostlarımla paylaşmak istedim. Bir annenin kırılan gururu ve gözyaşları, bilindiği gibi okullar bir kısmı açıldı. Bu annemizin iki yavrusu var okul Müdürleri çocukları okula almamakla itam etmişler formaları yok diye bu anne mağduriyetini dile getirmiş, eşim işsiz, evim kira, gelirim yok, ben alamıyorum demiş kesinlikle olmaz demişler. Bu anne durumunu bir bayana anlatıyor. Bayan bir hayırsever var, eli kolu uzun yardim ediyor ona demiş bu adam anneyi aramış okul müdürüne tekrar yollamış kadın gitmiş müdür onu Suat giyime göndermiş eline de bir not vermiş, anne kızını almış büyük bir sevinçle Suat giyime gitmiş, 14 yaşındaki genç kızı giydirmiş iş yeri sahibi Suat efendi 200 TL istemiş, Anne bir mahcubiyet, bir utanma duygusuyla utanarak bende para yok, olsa zaten alırdım demiş, mağaza sahibi Suat denilen şahsiyet olmaz elbiseleri çıkar demiş, o elbiseleri  geri bırak ben bu parayı cebimden vermem demiş, şimdi soruyorum bu okul müdürü ve okul aile birlikleri siz bir yoksul çocuğu giydiremiyorsanız o koltukları boşuna işgal etmeyin. Yazıklar olsun bu hepimizin ayıbı, devleti temsil edemiyorsanız, bir parça vijdanını YAZIKLAR OLSUN BU HEPIMIZIN AYIBI BI ANNENIN COCUKLARINA OKUL KIYAFETI ALAMAMA VE COCUKLARINA MAHCUP OLMAK RABBIM KIMSEYI KIMSEYE MUHTAC ETMESIN HELE ANNELERI .cocuklarimiz iki parca kiyafet icin okumasin sokaklarda hirsiz berdus olsun.Bizlere iş lazim babalar işsiz olmaz. Szleri vicdanlarınızla baş başa bırakıyorum. Saygılarımla.

 
Etiketler: BİR, ANNENİN, OKUL, KIYAFET, FERYADI!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
29 Temmuz 2021
SALGIN KONTROLDEN ÇIKTI
16 Temmuz 2021
KURBAN BAYRAMI BEREKETİ
06 Temmuz 2021
KAYMAKAM BEY'E AÇIK MEKTUP
18 Haziran 2021
Komün toplumunda yaşama dair
11 Haziran 2021
SİLVAN'DA BİR AİLE DRAMI
04 Haziran 2021
GÜNEYDOĞU PETROL ÜSSÜ OLMALI
28 Mayıs 2021
SİLVAN İNTİHARLARI ARAŞTIRILIYOR
20 Mayıs 2021
YENİ HASTANEDE SORUNLAR BİTMİYOR!
07 Mayıs 2021
HERKES SANA BENZİYOR!
16 Nisan 2021
RAMAZAN SOFRASI VE GELENEĞİ
08 Nisan 2021
VALİ KARALOĞLU, SİLVANLILARI DİNLEDİ
12 Mart 2021
İŞTE BENİM ÖZETİM...
09 Şubat 2021
Bir Teşekkür…
28 Ocak 2021
Diyarbakır'ın Çılgın projesi
18 Ocak 2021
Selçuklu Sultanı 1. Kılıçarslan kimdir?
25 Aralık 2020
YAŞAMAK AŞKTAN İBARET…
17 Aralık 2020
HUZURUN ÖTESİNDE BİR YER
11 Aralık 2020
UZAK BİR KALBE HASRET MEKTUBU!
30 Ekim 2020
TOPLUM İNTİHARI VE SEVMEK…
25 Eylül 2020
İNSANI BAZEN ISITIYOR…
04 Eylül 2020
Ergani'de Parlayan bir yıldız var
01 Eylül 2020
Diyarbakır, Berlin Değil
28 Ağustos 2020
SİLVAN’IN TARİHÇESİ (1)
20 Ağustos 2020
AK partide ne değişecek?
23 Temmuz 2020
Medya, siyaset ve ticaret iç içe
20 Temmuz 2020
CORONA, DÜNYA VE ŞEHRİMİZ
17 Temmuz 2020
Demokrasi Kavramı
08 Temmuz 2020
DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNÜ ARIYOR!
03 Temmuz 2020
EĞİTİM İLE ALAKALI BİRKAÇ SORU…
12 Haziran 2020
SUÇSUZ BİR GEYİKTİR ‘KOÇERO’…
14 Mayıs 2020
BÜROKRASİ HASTALIĞI
10 Nisan 2020
BAHARDA AŞK BAŞKADIR...
03 Nisan 2020
BEN SENİ UNUTMAK İÇİN SEVMEDİM Kİ...
27 Mart 2020
DİYARBAKIR SİLVAN TARİHÇESİ…
13 Mart 2020
GELECEĞİN ZAFERİ BİZİMDİR…
06 Mart 2020
ERBİL İZLENİMLERİ…
27 Şubat 2020
KORONAVİRUS ÜZERİNE
21 Şubat 2020
DİYARBAKIR CHP İL KONGRESİ İZLENİMLERİ…
30 Ocak 2020
DEPREM…
13 Ocak 2020
BİR ÇİFTLİK BANK VAKASI!
03 Ocak 2020
GECEDEKİ SEN...
31 Aralık 2019
SEVGİ İYİLEŞTİRİR.
19 Aralık 2019
İNSAN İNSANIN KURDUDUR…
28 Kasım 2019
Zaman mı kötü? İnsanlar mı?
20 Kasım 2019
Değerli Bir İnsanı / Bir Değeri - Yitirmek
04 Kasım 2019
KÖPEKLER VE MEZARLIKLAR
17 Ekim 2019
Savaş,kan, gözyaşı
09 Ekim 2019
MERHABA
28 Haziran 2019
BİR ÇİNGENE KIZIN HÜZNÜDÜR HAYAT
30 Aralık 2018
Ne Olmuşsa Olmuş
14 Aralık 2018
SAÇLARIMDAN ELLERİNİ ÇEKME SAKIN
02 Aralık 2018
Kaş yapayım derken göz çıkarmak...
06 Kasım 2018
FARQİN & (SİLVAN)
09 Mayıs 2018
Kazananlar hep kötüler olur
20 Nisan 2018
RENGİN ADI YEŞİL
06 Nisan 2018
KÜÇÜK BEDENİN AĞIR YÜKÜ
20 Mart 2018
BAHARDA AŞK BAŞKADIR...
08 Mart 2018
ÇİÇEK DALINDA GÜZEL!
23 Şubat 2018
HÜZNÜME MUTLULUK OL!...
16 Şubat 2018
Karadeniz İzlenimleri
02 Şubat 2018
AŞKIN GİZEMİ
26 Ocak 2018
AFRİN Mİ O DA NE?
19 Ocak 2018
Cinsel İstismar Ve Türkiye
11 Ocak 2018
KIRLANGIÇLAR AŞK İLE ÇIRPAR KANATLARINI
05 Ocak 2018
İRAN'DAKİ İÇ KARIŞIKLIKLARIN AMACI NE?
04 Ocak 2018
YÜREĞİNDE "NAR" LEKESİ
22 Aralık 2017
YAŞAMAK AŞKTAN İBARET
13 Aralık 2017
KAYMAKAM DEDİĞİN BÖYLE OLMALI
30 Kasım 2017
Tedbirsizlik yaygın olunca, hem sıkıntı olur hem kaza!
02 Kasım 2017
Sonbahar ve Sen
15 Ekim 2017
3 ay boyunca uyudunuz mu?!
22 Eylül 2017
Yeni Eğitim Yılında En Büyük Sorun Öğretmen Açığı
15 Eylül 2017
Ne Çok Yitirdik...
09 Ağustos 2017
Gıda Denetimleri Yapılmalı
28 Temmuz 2017
Anız (Saman) Yakılmasına "HAYIR" !
07 Temmuz 2017
ÖDÜLLENDİRİLMESİ GEREKEN SİLVAN CEZALANDIRILIYOR MU…?
07 Haziran 2017
İKİNCİ BAHAR'DA AŞK
28 Mayıs 2017
Hoş Geldin Ey Ramaz-I Şerif
22 Mayıs 2017
FEN LİSESİ MÜJDESİ
11 Mayıs 2017
Diyarbakır Eğitiminde kalite dönemi
28 Nisan 2017
Aşk için ölüyorum
19 Nisan 2017
Sen Gidersen Cané
06 Nisan 2017
Yağmur Yüreklim...
16 Mart 2017
İmkansız 'AŞK'
23 Şubat 2017
Çevrecilik mi?
17 Şubat 2017
Silvan seni asla Unutmayacak...
17 Ocak 2017
Bir koltukta 3 müdür!
10 Ocak 2017
Yaşamda Saygı, Gazeteciye Sevgi
07 Ocak 2017
Sahi eğitimde nerdeyiz?
21 Aralık 2016
Cinayetler Şehrinde
02 Aralık 2016
Hastane Yatak Sayısı Neden Düşürüldü?
22 Kasım 2016
MEŞHUR TAVACI RECEP USTA / RECEP BUDAK
12 Kasım 2016
KASIMDA AŞK BAŞKADIR…
29 Ekim 2016
İlana Çıkmayan İhale ve Şeffaflık
19 Ekim 2016
MUSUL’U DÜNYA KURTARACAK, DÜNYAYI MUSUL
07 Ekim 2016
SONHABAR VE YAPRAK
30 Eylül 2016
NEDEN VE SONUÇ OLAN 'SEVGİ'
11 Ağustos 2016
TOPRAK AŞKIN YOLDAŞIDIR
28 Temmuz 2016
Umudun adı, Fen Lisesi olsun
13 Temmuz 2016
Mutluluk için savaşmak gerek
30 Haziran 2016
Yetimin başını okşamanın bile büyük mükafatı vardır
24 Haziran 2016
Sahi STK’lar ne işe yarar?
17 Haziran 2016
İş-Kur Rant Kapısı mı?
26 Mayıs 2016
Gözlerdeki fırtınanın adıdır “Boran”
07 Mayıs 2016
KENDİNİ ÖLDÜREN YAŞAM
30 Nisan 2016
Hasta Çok, Doktor Yok!
16 Nisan 2016
GELECEK ELLERİMİZDE
08 Nisan 2016
YİTİRİLENİN MEKTUBU
11 Mart 2016
200 Yıl Yaşamak İster misiniz?
05 Mart 2016
"Güneş'in Çocuklarını Üşütmeyelim"
03 Şubat 2016
Sur Nere, Toledo Nerde
22 Ocak 2016
DOMUZ GRİBİ VE BARIŞIN PANDEMİSİ
02 Ocak 2016
Kardeşlik İnsanlıktır
30 Aralık 2015
Neyin güvenlik sorunu?
18 Aralık 2015
Ölüyorlar...!!!!
14 Aralık 2015
Geçmişin karanlığından, geleceğin aydınlığına
04 Aralık 2015
-BORAN-
23 Kasım 2015
"Yaprak döker bir yanımız Bir yanımız kan reva içinde"
27 Ekim 2015
Bu bir sel felaketi değil!
23 Ekim 2015
Okullarda Eğitim Yok Mu?
10 Ekim 2015
Savaş ve Aşk
09 Eylül 2015
2015 SİLVAN SESİZLİĞİN ÇIĞLIGI VE SAVAŞA HAYIR DİYEN ÇOCUKLAR
28 Ağustos 2015
MEDYA FARELERİ İŞ BAŞINDA
21 Ağustos 2015
SİLVAN SAVAŞ ALANI GİBİ...
15 Ağustos 2015
KÜRTLER NE İSTİYOR?
07 Ağustos 2015
BAŞKASI AÇKEN TOK YATMAK…
30 Temmuz 2015
NEDEN SAVAŞ NEDEN KAN?
24 Temmuz 2015
IŞİD VE TÜRKİYE
16 Temmuz 2015
SİLVAN DERT KÜPÜ!...
11 Temmuz 2015
SİLVAN UÇURUMA DOĞRU SÜRÜKLENİYOR
03 Temmuz 2015
SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI
26 Haziran 2015
SİLVAN KİMLERE EMANET!...
22 Haziran 2015
İMAM YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLURSA
08 Haziran 2015
SANDIKTAN HDP ÇIKTI
08 Haziran 2015
SANDIKTAN HDP ÇIKTI
29 Mayıs 2015
SİLVAN’DA TACİZ OLAYI
23 Mayıs 2015
YİNE YENİ YENİDEN SEÇİM!... (2)
18 Mayıs 2015
YİNE YENİ YENİDEN SEÇİM!...
15 Nisan 2015
Bölge Susuz Kalacak!
09 Mart 2015
Kaya gibi Adam
06 Mart 2015
GÜNEYDOĞU’DA KADIN OLMAK!
02 Mart 2015
Hırsız Kim?
20 Şubat 2015
Işte örnek işletmeci
04 Kasım 2014
“Dok-tor-suz Hastane“
21 Ağustos 2014
İYİLİK-SAĞLIK
09 Ağustos 2014
Ortadoğu'da Kaygan Zemin
18 Temmuz 2014
İŞİD DECCAL mi?
01 Temmuz 2014
DAĞLAR EZGİLERİ DİNLEDİ!
21 Haziran 2014
Cezaevi Ölümevi Olmasın !
13 Haziran 2014
BİRLİK(TE) ÖZGÜR YAŞAM
06 Haziran 2014
İstiklal Marşı Direnişi mi, yoksa tayin telaşı mı?
03 Haziran 2014
Vatandaş Ödeyemez, Esnaf Tahsil Edemez
25 Mayıs 2014
Geleceği aydınlatan KİTAPLAR
17 Mayıs 2014
BAHARLA DİRİLEN GÜNLER
01 Mayıs 2014
1 Mayıs'ta çalışıyorum.
28 Nisan 2014
HEWLÊR
18 Nisan 2014
LEHÎ Bİ LEHÎ SEFERBERî
11 Nisan 2014
Silvan'ın lidere değil, Yöneticiye ihtiyacı var
03 Nisan 2014
BDP'nin Seçim Zaferi
28 Şubat 2014
ÖZLENEN SİLVAN
21 Şubat 2014
AKBABALAR ÜŞÜŞTÜ!...
14 Şubat 2014
Kültür Emperyalizminin Toplum Üzerindeki Etkisi
07 Şubat 2014
Seçim Geliyooooor
31 Ocak 2014
HASRETİMSİN…
25 Ocak 2014
UMUDUN UMUDUM OLSUN…
20 Ocak 2014
RÜZGAR EKEN, FIRTINA BİÇER!
11 Ocak 2014
EĞİTİMDE GELİNEN SON NOKTA…
10 Ocak 2014
DİCLE’DE AŞK VE SU
04 Ocak 2014
AŞK SEN NELERE KADİRSİN...
20 Aralık 2013
YERELDEN GENELE HEP TUFAN…
19 Aralık 2013
YAŞAM NEDİR?
06 Aralık 2013
SONBAHARDAKİ YAPRAK DÖKÜMÜ...
29 Kasım 2013
ARAMAMAMI İSTİYORSAN...
23 Kasım 2013
Ben, artık BİR ACAYİP ADAMIM…
16 Kasım 2013
SİLVANLI OLMAK
08 Kasım 2013
KUYRUĞA GEL VATANDAŞ!
25 Ekim 2013
MAKSAT AĞZIMIZ TATLANSIN
14 Ekim 2013
SİLVAN'A BAŞKAN ARIYOR...
10 Ekim 2013
DEMOKRATİKLEŞTİK Mİ ACABA?
10 Ekim 2013
ÖYLE ÖZLEDİM Kİ SENİ?
14 Ağustos 2013
DENİZLERDE ESEN AŞK HAVASI
10 Ağustos 2013
BİR BAYRAM SABAHI
24 Temmuz 2013
Bırakın İki Yüzlü Dolaşmayı...
22 Temmuz 2013
O Adama Benzemek…
12 Temmuz 2013
ÇOCUKLUĞUMUN RAMAZANLARI...
06 Temmuz 2013
MUTLULUĞUN RESMİ
29 Haziran 2013
KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE BAK!...
23 Haziran 2013
SANA KIYAMADIĞIM İÇİN KENDİME KIYAMADIM…
25 Mayıs 2013
GÖZLERİN…
17 Mayıs 2013
HUZURUN ÖTESİNDE BİR YER
09 Mayıs 2013
BİR MEKTUP
03 Mayıs 2013
BİR BÜROKATIN BAŞARISI
27 Nisan 2013
BU AŞKIN TARİFİ SENDE
19 Nisan 2013
SİLVAN’A GÖSTERİLEN ÖZEN
13 Nisan 2013
KANDAKİ ZEHİR
06 Nisan 2013
KALDIRIM İŞGALİ CAN ALDI
29 Mart 2013
MAVİ MARMARA OLAYI VE İSRAİL
22 Mart 2013
NEVROZUN BARIŞA UZANAN ELİ
15 Mart 2013
BARIŞA YAKIN OLMAK
09 Mart 2013
DİKENLİ GÜLLER
02 Mart 2013
SİLVAN’IN DEĞİŞEN YÜZÜ
23 Şubat 2013
SİLVANLI OLMAK
13 Şubat 2013
ÇİÇEKLER SOLMASIN
06 Şubat 2013
Engelsiz Bir Yaşam!...
19 Ocak 2013
‘Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz’
12 Ocak 2013
İNSANIN İNSANA YANMASI…
28 Aralık 2012
YENİDEN YAŞAYALIM...
13 Aralık 2012
Neye Göre Pazarlık Usullü ve Doğrudan Temin
08 Aralık 2012
Okulda Ne Giyeceğim ?
30 Kasım 2012
MEDENİYETLER ÜLKESİNDE YAŞAM (!)
24 Kasım 2012
Tarihi Diyarbakır ve Spor
14 Kasım 2012
KARANLIĞIN GÖLGESİ İSYANIM
09 Kasım 2012
10. Gurur Yılımızdan Merhaba
Haber Yazılımı