Silvanlı kadınlar, Silvan'daki İntihara dikkat çekti UA-193998289-1
Haber
14 Eylül 2020 - Pazartesi 14:48 Bu haber 400 kez okundu
 
Silvanlı kadınlar, Silvan'daki İntihara dikkat çekti
Hakların Demokratik partisi (HDP) Silvan ilçe başkanlığı son bir ayda Silvan'da meydana gelen intiharlara dikkat çekmek amacıyla basın açıklaması yaptı.
Silvan Haberi
Silvanlı kadınlar, Silvan'daki İntihara dikkat çekti

HDP Silvan İlçe başkanlığı ve Kadın Birleşenleri HDP İlçe Binası önünde son zamanlarda ilçede yaşanan intihar olaylarıyla ilgili bir basın açıklamasını düzenledi.

Yapılan Basın açıklamasına Eski HDP Belediye Eşbaşkanı naşide Toprak, HDP Silvan İlçe Eşbaşkanı Halime Söner, Kadın Meclisi üyeleri HDP ve DBP yöneticileri katıldı.

 DHP Silvan ilçe Eşbaşkanı Halime Söner, "Son yıllarda kadına karşı şiddet, kadın cinayetleri, kadın intiharları, genç yaşlı demeden sistematik bir şekilde devam ettiğini, Batman ve Ağrıda yaşanan kadın cinayetleriyle bir kez daha şahit oldum. Bölgenin Amed, Batman, Mardin ve Ağrı illerinde ve son olarak ilçemiz Silvan'da son bir haftada 16 yaşında bir erkek çocuk, 18 yaşında genç bir kadın hayatlarına son verdiler.  Kadına karşı şiddet, ve cinayetleri durdurun. Kadına karşı işlenen taciz, tecavüz, baskı, ve ölümleri durdurun. Kadına karşı şiddet, kadın cinayetlerini ve intiharlarını ve bunlara sebep olanları lanetliyoruz. Kadına yönelik her türlü şiddeti bitirene kadar, öz gücümüzle sonuna kadar mücadele edeceğimizi bir kez daha burada belirtmek istiyoruz" dedi.

HDP İlçe binası önünde yapılan basın açıklaması sırasında pandemi nedeniyle maske takılıp, sosyal mesafe kurallarına uyan kadınlar daha sonra dağıldı.

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvanlı, kadınlar,, Silvan'daki, İntihara, dikkat, çekti,
Yorumlar
Haber Yazılımı