Silvan OSB için yatırımcılar sıraya girdi UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
02 Mart 2021 - Salı 13:00 Bu haber 405 kez okundu
 
Silvan OSB için yatırımcılar sıraya girdi
Silvan İlçemizde istihdam ve ekonomiye ciddi katkı sağlayacak ilk etapta bin 500 kişi istihdam edeceği OSB kurulumu için talepler artmaya başladı.
Silvan Haberi
Silvan OSB için yatırımcılar sıraya girdi

Haber: Azad YILMAZ

Silvan İlçemizde istihdam ve ekonomiye ciddi katkı sağlayacak ilk etapta bin 500 kişi istihdam edeceği OSB kurulumu için talepler artmaya başladı.

Silvan barajının faaliyete geçmesiyle birlikte, Teşvik uygulaması, coğrafi konumu ve genç nüfusu dolayısıyla yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği OSB'ler Silvan'da kurulması çalışmalarının ikinci toplantısı gerçekleşti. Toplantıya 100'den fazla yatırımcının katılması dikkat çekti.

Silvan'ın istihdam ve ekonomisine ciddi katkı sağlayacak olan ve etapta bin 500 kişinin istihdam edeceği OSB'de yatırımcılar yer tahsisi için sıra beklerken, ikinci toplantıda şirketleşme kararı alındı.

Silvan İlçesinde 350 dönüm üzerinde kurulacak OSB'nın ikinci toplantısında şirket kurulması için karar alınırken, arsa temini bitme aşamasına geldi.

Toplantıya konuşan İş adamı Mehmet Nedim Kılıçaslan,  "Silvan İlçemizde özel teşebbüsle çıktığımız bu yolda çok güzel gelişmeler yaşanmaktadır. geçtiğimiz ay düzenlediğimiz toplantının ikincisinde bir araya gelmiş bulunmaktayız. Silvan ilçemizde kurulmasını düşündüğümüz OSB'nin yer tahsisi ve kurul çalışmalarımıza hız vererek, arsa tahsisi konusunda son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. İşlerimizin takibi ve daha hızlı ilerlemesi için bir şirket kurma kararını aldık Bugüne kadar 100'den fazla yatırımcının talebi var. Değişik sektörlerdeki bu taleplere cevap vermek için çok hızlı ve sağlıklı bir yol haritasını çizmemiz lazım. Siz değerli yatırımcıların talepleri Gıda, tekstil, plastik, makine, tarım aletleri yoğun ilgi  gösteren yerli yatırımcılar, bu girişim karşısında sabırsızlıklarınızı da anlıyorum İnşallah en kısa zamanda Silvan halkına müjdeli haberi vermiş olacağız" dedi.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan, OSB, için, yatırımcılar, sıraya, girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı