Silvan'da Normalleşme sevinci yaşanıyor UA-193998289-1
İHALE İLANI İÇİN TIKLAYIN
ARAÇ İLAN
icra
Haber
02 Mart 2021 - Salı 14:57 Bu haber 241 kez okundu
 
Silvan'da Normalleşme sevinci yaşanıyor
- Covid-19 risk değerlendirme haritasına göre düşük riskli iller arasında yer alan Silvan'da restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasiteli ile hizmet vermeye başladı.
Silvan Haberi
Silvan'da Normalleşme sevinci yaşanıyor

Normalleşme kararlarının açıklanmasının ardından birçok esnaf sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklarını tamamlayarak ilk müşterilerini ağırlarken bazı iş yerlerinde hazırlıkların devam ettiği görüldü.

 

Hazırlıklarını tamamlayıp iş yerlerini açan ve müşteri kabul etmeye başlayan esnaflar normalleşme süreci kapsamında tedbirlere uyum sağlayarak çalışmaya devam etmek istediklerini belirtti.


 

Lokanta esnaflarından  Recep Eken, “Bu dönemde çok dikkatli olmamız lazım. Devletimizin bizden yüzde 50 olarak istemiş olduğu potansiyeli ben masaları birleştirerek yüzde 25 oranına düşürdüm. Yani riski minimuma indirelim ki tekrardan bu yaptırımlar yapılmasın. Herkes ekmeğine baksın. Bütün mekanlarımız açık olsun. İnsan gibi yaşayalım. Maskemizi, temizliğimizi, mesafemizi, hijyenimizi kesinlikle ihmal etmeyelim. Ve ülkemizden bu korona virüs belasını def edelim inşallah” dedi.


 

Kıraathane işletmecisi Deniz Bilir, “Hayırlısıyla açtık bugün. İnşallah temennimiz böyle devam eder. Uzun bir aradan sonra tekrar işyerlerimizi açtık. Normalleşmeye dönüldü. Bu süreç içerisinde yüzde 50 kapasite ile Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu talimatlarla çalışmaya başladık. Sosyal mesafe ve hijyene dikkat edeceğiz. Masalarda dezenfektanlarımız yine bulunmaktadır. Şimdiden hayırlı olsun yeni normalleşmemiz” dedi.


 

Lokanta işletmecisi İsmail Şahiner ise, “Bugün itibariyle normalleşmeye başlıyoruz. İnşallah hayırlısı olur bugün itibarıyla başladık. Hep birlikte el birliği ile halkımızla beraber bu işin üstesinden geleceğiz. Öncelikle hijyen, temizlik, maske, mesafe kurallarına uyacağız. Masalarda ikişer kişi oturarak müşterilerimizi yüzde 50 kapasite ile ağırlamaya çalışacağız inşallah” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'da, Normalleşme, sevinci, yaşanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı