Silvan'da hasta çok, doktor yok! google.com, pub-7674518569547102, DIRECT, f08c47fec0942fa0UA-193998289-1
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mevlid Kandili
Mevlid Kandili
Haber
08 Eylül 2021 - Çarşamba 11:33 Bu haber 1886 kez okundu
 
Silvan'da hasta çok, doktor yok!
100 bin nüfuslu Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesinde sadece 1 kadın doğum uzmanı doktor görev yapıyor. Silvan İlçesinde kadın doğum doktoru için gelen vatandaşlar tepki göstererek Silvan'da hasta çok, doktor yok diye tepki gösterdi.
Silvan Haberi
Silvan'da hasta çok, doktor yok!

Diyarbakır'ın en büyük ilçelerinde biri olan 100 bin nüfuslu Silvan ilçesindeki 150 Yataklı Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesinde 1 Kadın Doğum Doktoru bulunuyor. Kadın Doğum servisine gelen hastaların çoğu tedavi olmadıklarını illeri sürerek, Batman veya Diyarbakır'a sevk edildiklerini belirtti.

Randevu alamadıklarını belirten Hasret  Y, "2 Aydır Kadın Doğum doktoruna gelip gidiyorum ama bir türlü meyane edilemiyorum. 182'yi arıyorum doktor olmadığı için randevu verilemiyor. Hastaneye geliyorum, randevum olmadığı için doktor muayene etmiyor. Benim düşük yapma riskim var. Beni Diyarbakır'a sevk ediyorlar maddi durumum olmadığı için Diyarbakır'a veya Batman'a gidemiyorum. yetkililerden ve siyasilerden yardım bekliyorum" dedi.

"Çocuklarımızı Kaybetmek İstemiyoruz"

Silvan İlçesi Kırsal mahallede yaşayan iki çocuk annesi Fatma G, "6 aylık hamileyim sürekli ağrılarım var. Hastaneye geliyorum bana randevu almamı söylüyorlar. Nereden randevu alacağımı bilmiyorum. Telefon kullanmıyorum. Bir arkadaşım kaç kez aradı randevu almak için ama doktor olmadığı için randevu alamadım. sabah saatlerinden sancılarım yüzünden hastaneye geldim ancak randevum olmadığı için doktor bana bakmadı. Günlerdir acı içinde kıvranıyorum. Çocuğumu kaybetmek istemiyorum. Bir çok arkadaşım ve çevremizden duyuyorum hastalar düşük yaparak çocuklarını kaybediyor. bende onlar gibi çocuğumu kaybetmek istemiyorum Bize yardım edin" diye dert yandı.

Hastane yakınlarının bu konuda artan şikayetleri üzerine Sendika temsilcileri, şu anda hastanede 1 kadın doğum doktorunun bulunduğunu, bu konuda gerekli girişimlerde bulunacaklarını en kısa zamanda gerekli atamaların yapılıp, insanların mağduriyetlerinin ortadan kaldırılacağına umduklarını söyledi.

Kaynak: (Malabadi) - Malabadi Gazetesi Editör: İhsan YILMAZ
Etiketler: Silvan'da, hasta, çok,, doktor, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı